Juoksemisesta haittaa?

Siis, haittaako juokseminen vauvaa?
1409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Neuvolassa kehotettiin välttämään sellaista liikuntaa, jossa kohtu joutuu ylös-alas -liikkeeseen (juoksu, ratsastus jne.) Joidenkin lähteiden mukaan voisi kuitenkin hölkkäillä jonnekin rv20 asti, kun kohtu ei vielä juuri paina. Joidenkin mukaan taas nimenomaan tuollainen liike lisää keskenmenoriskiä. Joten varmuudella ei kai kukaan osaa sanoa. Itse siirryin suosiolla (pitkiin) kävelylenkkeihin. Kävellyt olenkin koko raskauden ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emmi kirjoitti:

Siis, haittaako juokseminen vauvaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu