Sehän on tunnettu asia, että Nissan on japsimerkeistä se surkein sekä laadultaan että muilta ominaisuuksiltaan. Sekin on myös yleinen käsitys ja fakta, että Nissanin huonojen autojen takia kaikkia japseja joissain piireissä arvostellaan ja haukutaan aivan ylettömästi. Myöskin nissanilla ei ole minkäänlaista arvostusta autoilijapiireissä, kuitenkin joillain japseilla on. Mielenkiintoista.
Minkä takia nissan on japanin opel? Opelhan on euroautoista myös se mitä ei todellakaan arvosteta autopiireissä ja laatu tai pikemminkin laaduttomuus on todellinen ongelma.
Minkä takia nissan on japanin opel? Opelhan on euroautoista myös se mitä ei todellakaan arvosteta autopiireissä ja laatu tai pikemminkin laaduttomuus on todellinen ongelma.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Datsunilla oli (ja on yhä edelleen) hyvä maine Suomessa. Nimen muutos Nissaniksi 1980-luvun alussa oli todellinen emämunaus.
esittäydyt asiantuntijana kun et selvästikään ole sellainen ?
Mihinkähän tämän tietäjän tunnetut tosiasiat perustuvat ?
Ja mitähän mahtavat olla nämä "autopiirit" jotka eivät arvosta nissania ? Kaveriporukka max. 5 henkeä arvioisin..
Sinäkin todennäköisesti ajelisit (jos nyt satut kortin omaamaan) ihan tyytyväisenä millä tahansa nissanilla tai opelilla jos et merkkiä tietäisi.
Mielestäni autotesteihin pitäisi ottaa sokkotesti kuten hifilaitteiden testauksessa. Kaikki merkkiin viittaavaat asiat piiloon ja kuski viedään silmät peitettynä rattiin. Olisipa kiva tietää miten testituloksetkin muuttuisivat..
Tuollaista tosiasioihin operustumatonta huuhaata ja yleistystä.
Esim. Primeran rinnalle saa tuoda minkä muun japsimerkin hyvänsä, ja yhtä hyviä ajo-ominaisuuksia et löydä ja sama pätee vastaavan hintaisiin euroautoihin.
Nissanin laadussa ei ole mitään valittamista verrattuna muihin japseihin. Ajo-ominaisuudet ja tilat ovat hyvin samanlaisia kuin muissakin samanhintaisissa japseissa.
Totta on, että englannissa valmistetuissa Primeroissa on enemmän vikoja, mutta niin on Avensiksessakin.
Nissanit on huippu hyviä en tiedä miksi niitä haukutaan haukkujat on täysiä p**ka päitä!
onkohan puhuja aivan varma asiasta..??
Nissan on arvosteltu monta kertaa peräkkäin
japanilaisten autojen parhaimmistoon. Taakse on
jäänyt Mitsut, Suzukit, Hondat jne... Jos kerta
haluat esittää tietäväsi asioista paljon niin
täytä ensin 18 että saat kortin ja voit heittää
sen iskän ostaman mopon nurkkaan ja ajelemaan
autolla(Lue: Nissanilla) !