Joululauluja radiosta

Hei,

nyt on omat joululevyt kuunneltu puhki mutta joulufiilis olisi kiva saada pysymään jouluun asti. Muistaakseni jonain jouluna oli ihan erillinen radiokanava, joka soitti vain joululauluja. Onko kellään parempaa tietoja asiasta; mikä taajuus ja millä aikataululla jne.
4460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toivontuottajien jouluradio soittaa kauneinta joulumusiikkia ympäri vuorokauden tapaninpäivän yöhön saakka. Jouluradio on kuultavissa radion taajuuksilla 102,4 MHz ja 103,1 MHz pääkaupunkiseudulla, internetissä taajuus.fi- sivujen kautta sekä digi-tv:n radiovalikon kautta.

Äänestä

..vastauksista, rupean heti virittämään radiota, mulla kun on tämmöinen vanha kone josta ei kuulu mitään..;-))

Lämmintä joulua kaikille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tonttu Torvinen kirjoitti:

Hei,

nyt on omat joululevyt kuunneltu puhki mutta joulufiilis olisi kiva saada pysymään jouluun asti. Muistaakseni jonain jouluna oli ihan erillinen radiokanava, joka soitti vain joululauluja. Onko kellään parempaa tietoja asiasta; mikä taajuus ja millä aikataululla jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu