Jouluilta

Tom singer

Jouluilta. Takassa paloi tuli ja kynttilät loivat tunnelmaa. Emme tarvinneet muuta. Lahjoina vaihdoimme yhdet paketit ja ne lojuivat pöydällä avaamattomina.
Tärkeämmältä tuntui läheisyytesi. Halusin vain katsoa, kuinka takkatulen valo heijastui hiuksistasi tai miten valo leikki ihollasi.
Viimeiseksi halusin katsoa silmiisi. Ne vetivät magneetin tai vahvan vetovoiman lailla puoleen. Silmässäsi avautui kokonainen maailma - johon halusin, jonka osana haluaisin olla.

Voiko vain katsella toista silmiin niin, että aika menettää merkityksensä? Voi!
Toisesta voi humaltua ja kuin riippuvainen janota lisää. Mikään ei voi olla kiehtovampaa kuin katsella rakkaimman silmiä ja nähdä niissä samaa uteliaisuutta tai lämpöä.

Kaikki muu tulee sen jälkeen - kaikki.
Seksuaalinen vetovoima, kun ymmärtää löytäneensä toisen puoliskon, jota läpi elämän on etsinyt. Kun huomaa, että seksuaaliseen himoon sekoittuu suunnaton lämpö, välittäminen...rakkaus. Kun ymmärtää, että seksi on vain kuin jälkiruoka tai muinainen riitti, jossa tämä mies ja tämä nainen sulautuvat niin henkisesti kuin fyysisesti.

Kun hänen rakkaus sulattaa lämmöllä kaiken katkeruuden, pesee menneiden häpeän, parantaa sielun arvet. Hetki, jolloin hänen läsnäolo täyttää kaikki aistit ja maailma ympärillä hämärtyy.
Jossain elämä jatkaa kulkuaan, mutta se tuntuu yhdentekevältä. Saatat kuulla ehkä humun, mutta äänesi sointi peittää kaiken alleen.

Lapsuudesta muistan kaikki Joulut. Aikuisena kiireiset aatot ovat sekavaa massaa, paitsi jos viettäisin sitä kanssasi ilman maailman kaikuja. Nykykiire, intensiivisyys vaihtuu ajattomaan tärkeään yhdessäoloon.

Saatan kuvitella kuinka monimuotoiselta suudelmasi maistuvat ja mitä kaikkea niihin liittyy, miten erilaisia ne ovat.
Saatan kuvitella tuoksuasi, joka on maailman suloisin.
Saatan kuvitella sylisi, josta löydän etsimäni rauhan...


Rauha maassa ja kaikilla hyvä tahto. Hyvää Joulua!

;)

1

4700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on sitten

      kaunista.Joulurauhaa sinulle myös :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      166
      2981
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      292
      2662
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1758
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      47
      1655
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1296
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      103
      1203
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1174
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      369
      1113
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe