Joululahjasäkki?

Kaupastahan noita saa viidellä eurolla, mutta omatekoinen se olla pitää. Erityisesti vinkkejä hyvästä säkinsulkumekanismista kaivataan. Mulla on yks viritelmä tehtynä, mutta siinä ei oikein nauha juokse :(

Mikä koko ois hyvä lapsiperheessä? Vai pitäisikö tehdä useampi?
2470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jätesäkkejä voi käyttää malleina? 200litran säkki eikö ole jo aika iso? Pienemmän, jos haluaa/tarvii käyttää pienempää säkkiä apuna :)

Itse muistan ainakin joskus sen avulla leikanneeni lahjasäkkiä. Sulkemiseen tein paksun nyörin ja ompelin nyörin sitten kiinni keskikohdasta säkin reunaan. Säkki suljettiin ihan tavallisella rusetilla.

Äänestä
  • tuostakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Millaisia olette tehneet? kirjoitti:

Kaupastahan noita saa viidellä eurolla, mutta omatekoinen se olla pitää. Erityisesti vinkkejä hyvästä säkinsulkumekanismista kaivataan. Mulla on yks viritelmä tehtynä, mutta siinä ei oikein nauha juokse :(

Mikä koko ois hyvä lapsiperheessä? Vai pitäisikö tehdä useampi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu