Joulun odotus

Hauskaa joulua kaikille. Muistakaa, että joulu on paljon muutakin kuin aineellisia lahjoja. Lähimmäisiä voi muistaa myös esim. käymällä tervehdys käynnillä.

2

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just joo.

      Olipa mitäänsanomaton ja kliseinen viesti!

    • joulumasennus

      ...Olen nyt raatanut viikon verran, laatikot on pakkasessa (lanttu-ja imel.perunalaatikko)itse tehtyna, odotamasa aattoa (kukaan meilla ei tykka porkkanal.sita ei ole tarjolla.).
      Koti on siivottuna ja puunatuna. Kylpyhuoneet harjan kanssa jynssattyna ja keittion lattia kuuratuna. Imuroitu on ja ikkunat pesty, puhtaat matot lattialla,lakanat ja petivaatteet kaikille vaihdettu, piparit paistettu ja koti koristeltu. Lahjat on paketoitu ja muutenkin kaikki on (ulkoisesti)OK.

      Mies ja lapset voivat hyvin ja iloitsevat joulusta.

      ... mutta, mutta....
      Paitsi!....jotain puuttuu...ai niin...minulta puuttuu joulumieli.

      Olen surullinen ja ahdistunut.
      Miten saisin joulumielen ja iloisen asenteeni takaisi?
      Kaikenhan pitaisi olla hyvin....vai mita?????
      Mieleni on kurja ja surullinen...

      Hitto.., etta mun pitaakin aina olla touhuamassa, ajatella muiden iloa ja parasta.

      Tykkaan joulusta, olen aina tykannyt...mutta liika on liikaa...minullekkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1278
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      708
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe