alonso voitti mm:n vaan siks että parhailla kuskeilla sattu olee huonot autot tällä kaudel. mäkkiksel ainainen ongelma moottorin kanssa ja ferrari muuten vaan tehoton! mikä kuski se sellanne on joka ei uskalla pistää kaikkee peliin? auton tulis vaankestää:/
alonso ei hyvä kuski
mie22
2317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
muilla autoilla Alonso olisi ajanut ulos joka kisassa. Alonsohan ajoi mutkat kääntämällä ratin tappiin ja auto hoiti loput.
Jos ei Alonso oo hyvä niin kukas sitten? Ei sitä maailmanmestaruutta ihan auton voimilla voiteta. Jos nykykuskeista kukaan muu kun Schumi ja Villeneuve (Alonson lisäksi, tietysti) ei ole pystynyt mestaruutta voittamaan niin millä ihmeellä he voivat olla Alonsoa parempia? Tottakai Alonso olis uskaltanut laittaa kaiken peliin jos olis tarvinnut, mutta mitä turhia kun pienemmälläkin pärjää. Olis kannattanut Kiminkin laskee tehoja moottoristaan niin olis auto kestänyt paremmin... Tekisitkö itse töitä enempää kun on pakko, tuskimpa.
Alonso ajoi tosi viisaasti ja siks tuli mestaruus. Kimin pitäis olla kausi 2007 McLarenilla Alonson oppipoikana jos maailmanmestaruutta aikoo havitella. Kimi on ajanut pari kautta kauemmin kun Alonso ja mitä on taskunpohjalla...? Ei yhtikäs mitään.
Alonso, joka aloitti ajamisen 3-vuotiaana on todella vakuuttava ja varmasti nappaa lisää mestaruuksia, ainakin enemmän kun Kimi. Alonson suoritukset on tasaisia ja varmoja, Kimin mieli heittelehtii liikaa ja siks tulee huonojakin sijoituksia. Saat nähdä kaudella 2007 kuinka Mclarenillakin tullaan maaliin useammassakin kisassa. Alonso on se joka osaa hommansa. vaikka Kimi olis ajanu Renaultilla Alonson tallikaverina niin auto olis hajonnu ja sijoitukset heitellyt valtavasti. Se on Kimin ongelma, että on pakko ottaa autosta kaikki irti ja hakea "kunniaa" joka yllättäen muuttuukin epäonnistumiseksi.