Kumma juttu

Ei suomessa ollut minkäänlaista ongelmaa sairaaloissa taikka kouluissa kun tänne tuli venepakolaisia 80-luvun taitteessa. Kun Suomeen alkoi virrata muslemeja niin sairaalassa on törmätty uskonnon aiheiutamiin ristiriitoihin niin kuin myös kouluissa.
3311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ristiriitoihin sinä olet törmännyt? minä en ole huomannut mitään.

Äänestä
  • Se oli se ongelmallinen potilas, jolta oli oikea käsi kipsissä. Hän ei voinut syödä vasemmallakaan, kun oli muslimi. Kyllähän sairaanhoitaja voi tietysti yhtä syöttääkin. Pahempi on, jos tulee sellainen, jolla on vasen käsi kipsissä. Sellaisessa tapauksessa pitäisi jonkun pyyhkiä sen takapuolta, kun se ei itse voi sitä tehdä.

    Äänestä

Näin netissä kuvan varkaasta jolta oli kumpikin käsi hakattu irti(ranteista)vaikeuttaa henk.koht.hygienan hoitamista,olettaisin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juttu!!! kirjoitti:

Ei suomessa ollut minkäänlaista ongelmaa sairaaloissa taikka kouluissa kun tänne tuli venepakolaisia 80-luvun taitteessa. Kun Suomeen alkoi virrata muslemeja niin sairaalassa on törmätty uskonnon aiheiutamiin ristiriitoihin niin kuin myös kouluissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu