Millest on tingitud selline viha eestlaste vastu ?

Eestinaine

Olen jälginud "Matkailu - Viro" foorumit, kuna sealt saab palju häid õpetusi: mida, miks ja kust osta või kuhu minna jne. ...
Viimasel ajal foorum on täiesti muutunud.
Rasistlikuks. Üks kõik, mis teema alustatakse, see on täis viha Eesti ja eestlaste vastu. Kurb.

38

3899

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Captain Estonia

      Viro on niin erinlainen yhteiskunta.

      Monelle suomalaiselle Suomi on paras maa maan päällä, ja siten kaikki erinlainen pelottaa ?

      Viroa ei ennen ollut ollenkaan, mutta nyt täytyy elää taas kunnolla naapureiden kanssa !

      Rikollisuutta ei Virossa ole juuri ollenkaan !

      • ehdotus

        Ehkä viroonkin pitäis asuttaa vähän ruotsalaisia niin saataisiin Hansayhteistyö taas käyntiin?


      • Lomalla

        Tarkoititko rikollisuutta vai koulutusta ?


    • Savon Pekka

      Kommunistit ovat katkeria,hajoititte koko Neuvostoliiton.Teidän elintaso käyrä osoittaa koiliseen,meillä poljetaan melkein paikallaan.Neuvostoajan kurjuuden korjaaminen vie aikansa.Kunhan vältätte ne virheet talouspolitiikassa,joista kärsimme Suomessa,ohitatte meidät nopeasti.Me tiedämme sen.Harmittaa kovasti!!!

    • tappaja hai.

      ryssät rakastavat eestilaisia,ennemän kun ne vapana pysynyt iso veli suomalaiset.

    • TSIKKI

      hea küsimus,aga isiklikult pole tunda saanud halba kohtlemist soomlaste poolt,rohkem ikka vastupidi.See mind üllatabki,et nad nii sõbralikud on ja miks eestlased seda ei suuda.On ju eestis uus põlvkond peale kasvanud,kes ei tea eriti midagi veneaegsest elust eestis,aga vaenulikkus on just kui sündimisega kaasa antud.Ise elan ja töötan 2,5 aastat Tamperes.Olen tõesti rahul.Kui oled ise hea ja rahulolev,siis sellega sulle vastatakse.Õpi keelt ja aina saad tunda,kuidas su püüdlusi arvestatakse.Viisakus on siin maal au sees.Kes vaidleb vastu,see vastaku,aga õppida on kõigil siin,kes on eestist tulnud.

      • eestlane

        Olen ise elanud 6 aastat siin Soomes ja vaidlen Sulle pisut vastu. Soomlaste viisakus on ainult pealispind. Nende jaoks oled ja jääd Sa ikka mingiks teisejärguliseks inimeseks, tee mida tahad. Olen õppinud soome keelt, töötan muide sekretärina. Loomulikult leidub inimesi, kes on pealtnäha sõbralikud, aga sisimas on nad kadedad. Oled võtnud ühelt soomlaselt töökoha, võibolla elad pealtnäha paremini, kui nemad, vigu leiab alati. Kadestan Sind, kui oled osanud sulanduda nende hulka nii, et mingit võõrastamist pole. Kahjuks mina seda ei oska, vaatamata sellele, et suudan enam vähem õigesti nende keeles suhelda.


    • TSIKKI

      @eestlane.Ilusat pühapäeva! Lugesin just su juttu ja mõtlesin sellele,et võibolla on mul vedanud,sest tampere siiski kaugemal helsingist.Olen palju just kuulnud,et seal ongi probleeme,nagu ikka suurlinnades.Aga ma ju ei tea kus paigas sa asud ja eks kindlasti on see nö trehvamise asi.Kes teab võibolla et just homme on see päev, kus võin vastu näppe saada.Ikka üks päev korraga siin,sellegi poolest on koduigatsus suur,olgu nii hea,kui tahes!Edu sulle ja ilusat kevadet!

    • mina arvan

      to: Eestinaine
      22.12.2005 10:55
      Arvan, et mingi foorumi järgi ei saa küll otsustada inimeste üle. Võta kasvõi seda siinset "Eestlaste jutTutuba" - kui mõni eestlane Eestis loeks, kes kunagi Soomes pole käinud, siis arvaks, et mis rahvas küll elab sellel maal.
      *

      to: TSIKKI ja eestlane
      Mina elan Tampere lähedal 12 aastat. Oma kodukohas pole ka tundnud mingit vaenulikkust. Olen ka ise sõbralik ja avameelne inimene ja mingeid probleeme pole. Ehk lihtsalt soomlased ka omavahel nii palju ei suhtle ega töökohtadel pole sellist "kambavaimu" kui Eestis. Pole kunagi kuulnud kedagi arutamas oma koduseid probleeme näiteks.
      Soomlased ise on mulle selgeks teinud, et väga palju oleneb, kust keegi pärit on: Savost, Karjalast, Pohjanmaalt jne. Pidavat erinema oma loomu poolest.

      Võib-olla tõepoolest Helsingi ümbruses on tihedalt eestlasi ja kõik ei käitu just hästi. Eespool kirjutab ____sinulle. 22.12.2005 12:27 ” Voisin sanoa, että maalla ja ihmisillä on sellainen maine kun ovat ansainneet. Eestistä tulee niin paljon rikollisia Suomeen, että alkaa oleen jo mitta täynnä.”____ Eks see on ju ikka nii, et halb torkab silma ja mõni inimene paneb mõne päti ja varga pärast tervele rahvale sildi külge. Eks ka meedia võimendab seda. Ma ei tea, kuidas teistega lood on, aga minul küll on väga paha lugeda neid rahvuskaaslaste "vägitegusid", kuigi mind ju ei puuduta see rohkem, kui soomlast võõras soomlasest kriminaal.

      Kõik ikka oleneb endast. Ega Eestis ju ka igasse kollektiivi sisse ei ela.

      *
      Tamperes muuseas tegutseb Eesti Klubi. Sealses foorumis on inimesi mujalt Soomestki.


      Tampere Eesti Klubi vestlusring: http://www.eestiklubi.fi/foorum/

    • Tamperelainen36

      Uskumatu, kui naiivsed mõned võivad olla.
      Omast kogemusest tean öelda, et teie enda suhtumisest sõltub väga palju. Kui ikka ootate inimestelt (olgu nad siis soomlased või eestlased või sakslased) igasugu jama, siis seda saate ka.
      Olen ise väga avatud, ootan inimestelt head ja pean tunnistama, et sellist jama pole oma kuue Soomes oldud aasta jooksul kohanud. Saan tööl kõigiga väga hästi läbi. (muide ka Pohjanmaalastega, kuigi soomlased isegi peavad neid väga "raskeks" rahvaks)
      Saage üle juba sellest kahtlustavast nõuka mentaliteedist. Inimesed Soomes on väga toredad, kui suhelda õigete inimestega ja suhtuda asjadesse mõistusega. (ainult, et nii on see ju igal maal- ka Eestis) Kas Eestis seda kadedust vähe on?

      Nõustun totaalselt Tsikkiga... Minu kogemus Tamperest on veel pikem kui temal. Ja kogemus ka sellest "palju kirutud" Pohjanmaalt- Väga toredad inimesed sealgi!

      Sulle, joka kirjoitat virolaisista rikollisista:
      Rikollisia on jokaisessa valtiossa. Myös teidän kansan keskuudessa. Ei se tarkoittaa, että olete kaikki sellaisia. Lisäksi on minun tiedojeni mukaan isompi osaa täällä toimivia "virolaisrikollisia" venäjää puhuvia äijiä, jotka vaan etsii parempaa saalista täältä.
      Uskokaa teidän poliisiin. Kyllä ne virolaisrikollisetkin joutuu suomalaiseen poliisiin ;)

    • valgee

      Höpö-höpö

      Kunnollisia virolaisia vastaan ei ole Suomessa mitään, mutta pitäkää ne rosvot siellä lahden takana , sitä paskasakkia täällä ei tarvita.
      Muutama mätä omena pilaa koko korillisen hyviä.

    • kukupai

      Olen kah môelnud selle üle. Me oleme soomlasele ´maahanmuutaja´. Ei jagata ära, mis erinevus on kui tulla töötama-elama teisest EU maast vöi siis (sôja)pôgenikuna kusagilt kolmandast riigist. Mulle tundub, et soomlased arvavad, et kui eestlane tuleb Soome, siis kohe marsib ta sossu uksest sisse head ja paremat saama. On jäetud tähele panemata, et EU-st tulijatele sossu uks ei avane! (miskipärast on mustlased kuidagi siiski teises positsioonis???) Aga eestlasele ei anna keegi nüüd ja kohe midagi! Ei korterit, ei raha, ei soodustusi. Ja nii see peabki olema. Aga soomlased sellest kahjuks aru ei saa - et ME EI SAA SOOME RIIGILT MIDAGI!

      Kokkuvôte mu jutule on see, et eestlane ei saa mingeid eelisôigusi. Tal on ôigus tulla ja elada ja töötada ja kui ta on pidevalt kaua töötanud-elanud, on tal oigus ka soome sotsiaalabile. Kahjuks seda soomased ei tea.

      • TSIKKI

        Olen TSIKKI ja alles nyt lugesin su juttu.Teatud määral on sul õigus,aga unusta ära pessimism.Ilmselt oled samasugune, nagu minagi,kes näeb osasid asju plussides ja osasid miinustes.Mis arvad,kui kerge on kodust eemal olla???Tee mis tahad,aga kodus, selles vaeses (eestis) tahax ju ikka rohkem olla.Küllap sul omal ka sama tunne on, ja kindlasti raskeid hetki, nagu est.ränduritel kõigil. Kui viitsid kirjutada, siis kriba veel siin. Püüan ikka vahest lugeda foorumeid.Seda teemat ikka aeg-ajalt jälgin.Kõike head ja ilusat kevade jätku! Malle Tamperest


      • Anonyymi

        Täiesti vale. "sossu" on neile kelle sissetulek jääb liiga väikseks. Eestlane saab töötuabiraha kui on registreeninud ennast Soome sisse 6 kuu ajaks ja on töötu. Olen elanud Soomes 35 aastat ja 90-aastaatel oli rassism eriti kõva eestlaste kohta olime hoorad, vargad ja "ryssad". Ikka tänbapäeval saab kuulda sõimu eestlaste kohta. Soomlased omavahel räägiva ühte ja teist kui eestlasi kaasas pole. Ja sellele neiule kes ütles et oleme soomlastele "maahanmuutajad", nii me olemegi, inimene kes kolib teise riikki oli siis töö järgi või põgenikuna on maahanmuutaja, immigrant on immigrant. Ka mina olen immigrant, see pole mingi solvang.


    • hostiliteetti

      Suomi 24:ssä ei vihata virolaisia enempää eikä vähempää kuin muitakaan; Suomi 24:ssä yksinkertaisesti vihataan.

      Nämä foorumit ovat venttiili, josta kaikki alhaiset tunteet ja ajatukset purkautuvat. Sinänsä täysin vaaraton tapa, ja voi olla yhteiskunnalle terveellinenkin: Kun saa purkaa vihamielisiä tunteitaan foorumeilla, ihminen vapautuu frustroivasta voimattomuuden tunteesta, eikä - ehkä - ryhdy tuhoisampiin tekoihin tullakseen kuulluksi.

    • musirullike

      Vihameelsust on ja eks seda on eestiski ... olen siin elanud 7 aastat, mul on soomlasest abikaasa ja olen tunda saanud nii rahvustasandil kiusamist, kui ka leidnud toredaid sõpru.
      Mulle näiteks on öeldud ühe väikelinna ~työvoimatoimistos, et mu soome keel on imeline aga tead, siin väikelinnas ei võeta eriti hästi välismaalasi vastu ... koli parem Turku, seal on rohkem maahanmuuttajaid. Seejärel tuli abikaasa alati minuga kaasa, kui oli vaja minna tööhõiveametisse:D
      Mulle on tulnud töökohataotluse eitav vastus vormis, oleksid hea töötegija kuid, kahjuks soomlased on eelarvamustega ja ei tahaks oma vara sulle müüki anda:D Kui abikaasa küsis selgitust taolisele kirjale tuli vabandus tema meilile, ei mulle. Sellist jada võiks jatkata.
      Milles selline suhtumine tuleb - olen minagi avatud ja leian kergesti söpru ja sellised vahejuhtumid ei peaks olema minust, kui isikust kinni. Minu teele on vaid sattunud inimesed kellele ei meeldi eestlased - eks meiegi oleme soomlasi kirunud ja nimetanud neid igasuguste nimedega - votkaturist, votkapekka, põder jne. Mis aga puutub suomi 24 ja delfi komantaariumitesse - no saab ju oma kibestumist välja elada anonüümselt. Vaa,t kui õige nõuaks isikukoodi kirjutise alla, siis sellised idiootsused oleksi ka kadunud.

    • soome daam

      ma olen soomlane, tunnen palju soomes elavad eestlased, kôig targemad ja ausad inimesed. Môttetu kiruma kôig, kui ûks on loll!

    • eryhggfffff

      Hedelmistään puu tunnetaan. Omalla käyttäytymisellään virolaiset rakentavat käsitystä kansastaan suomalaisten silmissä. Varasteleminen on näköjään syvällä perinteissä.

    • kylläjuu

      Ehkäpä suomalaiset ovat lopen kyllästyneitä elättämään kaikenlaisia loisia ja maksamaan kovia veroja heidän puolestaan. Syyttävä sormi pitää kyllä osoittaa lapsellisiin päättäjiimme.

    • virokehitysmaa

      Virolaiset voisi pistää laivaan ja palauttaa siihen kehitysmaahan josta ovat tulleetkin. Ei tarvitse tulla Suomeen varastelemaan ja kuppaamaan sosiaalitukia. Todennäköisesti puolet Viron tuloista on Suomesta peräisin. Eihän siinä valtiorääpäleessä ole mitään mitä myydä tai käyttää raaka-aineena jonkin valmistamiseen.

      • 1122255566666666666

        Luonnonvaroja suhteessa väkilukuun on Virussa ehkä yhtä paljon kuin meillä. Kun vaan osaisivat näitä lunnonvarojaan hyödykseen käyttää, niin jo niillä ainakin siedettävän elintason voisivat ylläpitää.

        Palava kivi energiaan
        Peltojaja metsiä, ja ne kaikki etelämpänä kuin eteläisin Suomi
        Meren- ja myös järvien rantoja.


      • 1122255566666666666
        1122255566666666666 kirjoitti:

        Luonnonvaroja suhteessa väkilukuun on Virussa ehkä yhtä paljon kuin meillä. Kun vaan osaisivat näitä lunnonvarojaan hyödykseen käyttää, niin jo niillä ainakin siedettävän elintason voisivat ylläpitää.

        Palava kivi energiaan
        Peltojaja metsiä, ja ne kaikki etelämpänä kuin eteläisin Suomi
        Meren- ja myös järvien rantoja.

        Mutta kun ei nämä virulaiset osaa. Sätkä huulessa hienona virulaisäijät vaan kaahaavat saksalaisilla autoilla ympäriinsä, eikä mitään tuottavaa haluta tehdä. No onhan se 'fiiniä eurooppalaista' elämänmenoa ja kulttuuria tämä tällainen.


    • bnmhjkl

      Ega need soomlased targemad ole.Tean ühte perus soomlast kes ostab avariilisi autosid soomest,seejärel ostetakse leedust samasugune korras auto ja vahetatakse kerenumbrid ära ja auto leiab ilusti uue omaniku.Tegu siis uuemate ja kallite masinatega.Üks soodus on see,et siin pole passis auto värvus nõutud,mis teeb asja kordades lihtsamaks.On ka selliseid soomlastest vargaid kes käivad ehitus objektidel veoautodega vargil,aga millegipärast vaikib sellest ajalugu.Olin mõni aasta tagasi ühes autoremondi töökojas tööl,mis hiljem pankrotti läks.Nimelt hommikul tööle minnes oli neli tühja seina,isegi kohvitopsid olid ära varastatud rääkimata muudest asjadest.Vargad tulid jalgsi,kang ukse vahele ja varastatud asjade transpordiks võeti kaks remondis olevat mb sprinter bussi kuhu laaditi tööriistad peale.Kohe tuli mõte,kas jälle eesti.Aga tuli välja,et perus soomlased,kes hiljem ehitusobjekti tühjendamisel vahele jäid.Nii,et see perus soomlane pole nii jumal ühtegi.

    • KarinSabin

      Kas teil on vaja 100% rahalisi vahendeid? Me saame teenindada teie rahalist vajadust vähem tasuvusaegadega, mille paindlik tagasimaksmine on pikem kui 1 kuni 20 aastat. Võtke meiega ühendust e-posti teel: [email protected]

    • Anonyymi

      Arvan et nii nagu koer külale nii ka küla koerale. Kui oled aval, aus ja sõbralik, siis on ka teised sinu vastu kenad. Kadedaid inimesi elab igal pool, aga ka toredaid inimesi.

      http://kauneushoitolacare.ee

    • Anonyymi

      He ketkä haukkuu virolaisia eivät ole suomalais-ugrilaisia, he ovat enemmän niinkun ruotsalais-ukrilaisia. Nämä tekee kaiken että saada pahat mielet suomalaisia kohti Virossa. Nämä ruotsalais- ukrilaiset haluaa että suomalaisilla ei olis ketään ystäviä, ja erin omaan he haluavat hajoittaa ystävyyden sukukansoihin, että suomalalisilla olisi vain Ruotsi heitten falskina tekoystävänä.

      Älkä pistä huomioon niitä ketkä koittaa lietsoa vihaa, he ovat kaikki vihollisia suomalaiskansoille, siis suomalais-ugrilaisille kansoille. Luupaan että 95 prosenttia täysin suomalalais-ugrilaisista rakastaa ja kunnioittaa virolaisia, niin älkää luule muuta.

    • Anonyymi

      En usko tuota. Suomenruotsalaiset ovat Suomen fiksuinta porukkaa! Ei ne tuhlaa energiaa vihaamalla Eestilaisia - entisia Ruotsin alaisia ja/tai kansalaisia :-)

      Uskon, etta vihaajat ovat tavallisia 100% sti suomalaisia juntteja joila on heikko itsetunto. He tarvitsevat jonkun kohteen vihata etta tuntevat olevansa jonkun ylapuolella.

      Se onnistui muutaman vuosikymmenen mutta nyt Eesti ajaa/ajoi ohi Suomen ja hekin ymmartavat sen. Juntit nakevat kaljanhaku matkoillaan kuinka Eestissa menee paremmin kuin Suomessa ja se lisaa vihaa ja kateutta. Etenkin uudet autot katukuvassa v*tuttaa s**tanasti!! Suomessa on Euroopan wanhin autokanta, sen tietaa koko Europpa.

      Ei Eestikaan ole taydellinen kultamaa mutta minulla on 2s asunto siella ja tykkaan kun kukaan ei kiinnita minuun ja minun tekemisiin yhtaan huomiota! Saan vapaasti muutella taloani ja tehda remppaa ilman etta naapuri tyontaisi turpaansa minun asioihin tai soittasi rek mestarille kysellen "onko silla lupia" - nain teki naapiri Suomessa!

      Eesti muistaa miehityksen ajat ja kai siksi ovat "omissa oloissaan" ja huolehtivat vain omista asioistaan. Nautin siita kovasti ja viihdyn siella enemman ja enemman. Muutan pysyvasti heti kun saa olla kaksoiskansalaisuus.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Katso: Ohhoh! Miina Äkkijyrkkä sai käskyn lähteä pois Farmi-kuvauksista -Kommentoi asiaa: "En ole.."

      Tämä oli shokkiyllätys. Oliko tässä kyse tosiaan siitä, että Äkkijyrkkä sanoi asioita suoraan vai mistä.... Tsemppiä, Mi
      Tv-sarjat
      202
      8069
    2. Voi kun mies rapsuttaisit mua sieltä

      Saisit myös sormiisi ihanan tuoksukasta rakkauden mahlaa.👄
      Ikävä
      42
      4572
    3. Poliisiauto Omasp:n edessä parkissa

      Poliisiauto oli parkissa monta tuntia Seinäjoen konttorin edessä tänään. Haettiinko joku tai jotain pankista tutkittavak
      Seinäjoki
      28
      2220
    4. Haluan jutella kanssasi Nainen

      Olisiko jo aika tavata ja avata tunteemme...On niin paljon asioita joihin molemmat ehkä haluaisimme saada vastaukset...O
      Ikävä
      19
      2109
    5. Onko mies niin,

      että sinulle ei riitä yksi nainen? Minulle suhde tarkoittaa sitoutumista, tosin eihän se vankila saa olla kummallekaan.
      Tunteet
      28
      1935
    6. Armi Aavikko Malmin hautausmaa

      Haudattiinko Armi arkussa Malmin hautausmaalle vai tuhkattiinko hänet? Kuka tietää asiasta oikein?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1795
    7. Voitasko leikkiä jotain tunnisteleikkiä?

      Tietäisi ketä täällä käy kaipaamassa.. kerro jotain mikä liittyy sinuun ja häneen eikä muut tiedä. Vastaan itsekin kohta
      Ikävä
      77
      1736
    8. Haluisin suudella ja huokailla

      ja purra kaulaasi ja rakastella sinua. Haluisin puristella rintojasi ja pakaroitasi. Ei sinulla taida olla kuitenkaan ni
      Ikävä
      22
      1699
    9. Tietysti jokainen ansaitsee

      Hän varmasti ansaitsee vain parasta ja sopivinta tietenkin, suon sen onnen hänelle enemmän kuin mielelläni. Aika on nyt
      Ikävä
      17
      1633
    10. Miksi näin?

      Miksi vihervassut haluaa maahan porukkaa jonka pyhä kirja kieltää sopeutumisen vääräuskoisten keskuuteen? Näin kotoutumi
      Maailman menoa
      39
      1448
    Aihe