Mulla on tosi iso ongelma: viime aikoina syöminen on lähteny kokonaan käsistä ja kiloja tulee.. Tällä hetkellä 158/50. Oksentamaankaan en jostain syystä pysty; en ymmärrä miksei se onnistu. Kertokaa pliis miten saisin hallinnan takaisin - ja laihtuisin nopeasti ainakin pari kiloa! Kaikki vinkit on todellakin tervetulleita; siihen ihanteeseen (40kg) kun on tuota matkaa vielä..
Help me!
evina
5653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
muttei tuo että kiloja tulee...noilla mitoilla saakin tulla, 40kg on aikas vähän pituuteesi nähden.Heitäppä se puntari kaappiin ja peili piiloon.
Muista tärkeä asia elämässäsi. Sinä SYÖT ELÄÄKSESI. Usein syömishäiriöiset ajattelevat ruokaa liian isona osana elämäänsä. He alkavat ELÄÄ SYÖDÄKSEEN tai "ELÄÄ SYÖMÄTTÄ OLLAKSEEN". (Kuten tiedämme: Anoreksiaa sairastavat tukahduttavat syömisentarpeensa). RUOKA ON VAIN POLTTOAINETTA. 40-kiloisena tulisit menettämään naisellisen kauneutesi. Olet nytkin hoikka, mutta vielä oikein ihanteellisissa mitoissa! Ole tyytyväinen itseesi. Sinuna minä olisin!
Siis hoikka? Mä vai?! Kun katon peiliin, nään kaikkee muuta. Pelkkä oleminen tämän kaiken läskin keskellä on todellakin helvetillistä. Tuntuu että tänne tukehtuu! Mutta se on kyllä totta, että ruokahan se on se elämän sisältö. En voi ajatella muuta kuin sitä, niin ja liikuntaa tietysti. Kauhee morkkis, koska en ehdi arkena liikkumaan kuin vähän reilu 3 tuntia päivässä. Miten tämmöiseen vois olla tyytyväinen?
että 3 tuntia liikuntaa päivässä ei muka ole tarpeeksi? ei perkele. itse käyn 3 krt viikossa salilla reilun tunnin kerrallaan, syön normaalia kotiruokaa, ja karkkia ainakin kerran viikossa, ja paino pysyy lukemissa 55/166. tyytyväinen olen. ollaan samoissa mitoissa, enkä mä ainakaan näe itsessäni ylimääräistä, päinvastoin, positiivista sanottavaa omasta kropasta pitäis aina olla. omaa kroppaa täytyy rakastaa sopivasti!! tärkeetä on myös olla terve, muistakaa se.
Joo, ihan tosissani oon. Onnee vaan sulle, kun kestät noissa mitoissa. Mutta kun mun on PAKKO liikkuu, se hakkaa päässä eikä jätä rauhaan. Sitä paitsi näiden läskien kanssa ei voi elää! Sen kolmenkin tunnin jälkeen tuntuu, että oon laiska, ja mikä pahinta - saatan lihoa. No, tää on mulle ihan oikein.