Keneltä löytyy kotoa? Ajattelin uhrata tukun rahojani, ja ostaa sen paketin, jossa on se levitinpurkki. Hiilidioksidi tulisi sitten itse väsätystä pullosta.
Olen kuullut, että siihen levittimeen saisi niitä uusia kalvoja ostaa pelkästään, kun vanha menee tukkoon. Mistä näitä saa, onko yleensä saatavilla?
teran co2 levitin
5
583
Vastaukset
- Mustaneon
Eiköhän niitä kalvoja saa samasta paikasta kuin koko systeeminkin. Halvemmalla teet kyseisen kalvon saksilla sellaisesta monikäyttö kahvisuodatinpussista.
- Maija
En oo sellasta oikeenlaista suodatinta löytäny, vaik oon tääl (Vantaalla) isoimmat kaupat kattellu...
- Mustaneon
Maija kirjoitti:
En oo sellasta oikeenlaista suodatinta löytäny, vaik oon tääl (Vantaalla) isoimmat kaupat kattellu...
Luulisi moisia suodattimia löytyvät kaikista marketeista ja Vapaa Valinnoista? Siinähän siis tulee mukana ne muoviset kehykset ja kalvo on leikattava saksilla sopiviksi paloiksi.
- minullakin
Millainen tuollainen suodatinjutska on?Millä nimellä myydään? Löytyykö samalta osastolta kuin tavalliset paperiversiot?
- Plekostomus
minullakin kirjoitti:
Millainen tuollainen suodatinjutska on?Millä nimellä myydään? Löytyykö samalta osastolta kuin tavalliset paperiversiot?
Ainakin uusien kahvinkeittimien mukana niitä tulee. Itselläni jo useampi ylimääräinen.
Kannattaa kysyä myyjältä, tuskin niitä myydään kahvi- tai suodatinpaperihyllykössä.
Luultavimmin keittiövälineiden joukosta, voisi kysyä nimellä kestosuodatin kahvinkeittimeen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve343114Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U712195Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1822015SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1231958Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut61805Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1011594Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä341460Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2221249- 901231
- 221123