teran co2 levitin

Maija

Keneltä löytyy kotoa? Ajattelin uhrata tukun rahojani, ja ostaa sen paketin, jossa on se levitinpurkki. Hiilidioksidi tulisi sitten itse väsätystä pullosta.

Olen kuullut, että siihen levittimeen saisi niitä uusia kalvoja ostaa pelkästään, kun vanha menee tukkoon. Mistä näitä saa, onko yleensä saatavilla?

5

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mustaneon

      Eiköhän niitä kalvoja saa samasta paikasta kuin koko systeeminkin. Halvemmalla teet kyseisen kalvon saksilla sellaisesta monikäyttö kahvisuodatinpussista.

      • Maija

        En oo sellasta oikeenlaista suodatinta löytäny, vaik oon tääl (Vantaalla) isoimmat kaupat kattellu...


      • Mustaneon
        Maija kirjoitti:

        En oo sellasta oikeenlaista suodatinta löytäny, vaik oon tääl (Vantaalla) isoimmat kaupat kattellu...

        Luulisi moisia suodattimia löytyvät kaikista marketeista ja Vapaa Valinnoista? Siinähän siis tulee mukana ne muoviset kehykset ja kalvo on leikattava saksilla sopiviksi paloiksi.


      • minullakin

        Millainen tuollainen suodatinjutska on?Millä nimellä myydään? Löytyykö samalta osastolta kuin tavalliset paperiversiot?


      • Plekostomus
        minullakin kirjoitti:

        Millainen tuollainen suodatinjutska on?Millä nimellä myydään? Löytyykö samalta osastolta kuin tavalliset paperiversiot?

        Ainakin uusien kahvinkeittimien mukana niitä tulee. Itselläni jo useampi ylimääräinen.
        Kannattaa kysyä myyjältä, tuskin niitä myydään kahvi- tai suodatinpaperihyllykössä.
        Luultavimmin keittiövälineiden joukosta, voisi kysyä nimellä kestosuodatin kahvinkeittimeen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      260
      4907
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      100
      2474
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1540
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      93
      1042
    5. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      329
      983
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      271
      886
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      842
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      797
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      39
      755
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      66
      715
    Aihe