saunaan suojaa iholle

Miten voisi suojata ihoa saunan kuumuudelta?iho on herkistynyt ja posket punottaa
3548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

silloin ei pidä mennä saunaan, hyvin yksinkertaista

Äänestä

Itse en kastele ihoa ennen saunaan menoa. Kasvot suojaan käsillä löylyn heiton jälkeen. Useimmiten saunnon lauteilla maaten.

Äänestä
  • Kokeileppas..laita hunajaa kasvoillesi ja hiero kevyesti ennen saunaan menoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punottavat posket kirjoitti:

Miten voisi suojata ihoa saunan kuumuudelta?iho on herkistynyt ja posket punottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu