Nokian digiboxi kesti vuorokauden

Ostin eilen Nokian Mediamasterin 120 T. Kaikki toimi hyvin.
No tänään siivosin pikkuisen telkkarin takana, otin johdot pois ja pistin ne paikoille uudestaan. Eikä boxi enää toimi! Siihen ei syty valoa eli sähkössä jotain vikaa. Vähänkö vituttaa... :( Että kiitos Nokia..
64589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...samassa vehkeessä, kesti muutaman viikon sentään ennenkuin pimeni totaalisesti.

Syynä oli heppoinen muuntaja (painoltaankin aivan mitätön, kaikissa kännykkälatureissakin joita olen nähnyt, on paljon jämäkämmänoloiset muuntajat).
Muuntajassa luki "Made in Hungary", ei varmaan Nokialle maksa euroa tai paria enempää.

Muuntaja vaihtui takuun puitteissa uuteen. Kun seuraavan kerran pimenee, heitän koko boksilla vesilintua, enkä osta enää Nokian bokseja.

Äänestä
  • Vaihda vaan boksia, todennäköisesti saat tilalle huonomman. Nokialaiset on pelanneet täällä hyvin.

    Valitettava tuo muutaja, joista osa on viallisia. (Menee takuuseen). Boksi toimii kyllä melkein millä jännitteellä tahansa. Sopivia muuntajia kyllä löytyy..

    Äänestä

  • ................... kirjoitti:

    Vaihda vaan boksia, todennäköisesti saat tilalle huonomman. Nokialaiset on pelanneet täällä hyvin.

    Valitettava tuo muutaja, joista osa on viallisia. (Menee takuuseen). Boksi toimii kyllä melkein millä jännitteellä tahansa. Sopivia muuntajia kyllä löytyy..

    ...Minulla on Nokia kesämökillä, ja monta kertaa viikossa sen joutuu buuttaamaan (sähköt pois/päälle) kun se menee tilttiin.

    Kotona on saman hintaluokan Humax, ei ole parin vuoden aikana mennyt kertaakaan tilttiin, eikä ole muutakaan vikaa ilmaantunut.

    Äänestä

missä ne olikin

Äänestä
  • Mulla on samanlainen nokia harava-antenni käyttöön, eikä ole yhtäkään vikää löytynyt. Päivitin sen niin hyvin toimii. Ohjeissa lukee että irroita töpseli seinästä ennenkuin irroitat johtoja.

    Äänestä

  • loistava kirjoitti:

    Mulla on samanlainen nokia harava-antenni käyttöön, eikä ole yhtäkään vikää löytynyt. Päivitin sen niin hyvin toimii. Ohjeissa lukee että irroita töpseli seinästä ennenkuin irroitat johtoja.

    Muista irrottaa virtajohto ennen kuin irrotat virtajohdon!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Prrkele kirjoitti:

Ostin eilen Nokian Mediamasterin 120 T. Kaikki toimi hyvin.
No tänään siivosin pikkuisen telkkarin takana, otin johdot pois ja pistin ne paikoille uudestaan. Eikä boxi enää toimi! Siihen ei syty valoa eli sähkössä jotain vikaa. Vähänkö vituttaa... :( Että kiitos Nokia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu