Intiassa asiat hoidetaan vähän toisin kuin muualla;
siellä pyritään kertomaan totuus.
http://www.ancientx.com/nm/anmviewer.asp?a=66&z=1
"New Delhi is in the middle of a big secret internal debate. On one side the largest democracy of the world is eager to explain to its citizens and to the world about the ongoing contacts with the UFOs and extra-terrestrials."
siellä pyritään kertomaan totuus.
http://www.ancientx.com/nm/anmviewer.asp?a=66&z=1
"New Delhi is in the middle of a big secret internal debate. On one side the largest democracy of the world is eager to explain to its citizens and to the world about the ongoing contacts with the UFOs and extra-terrestrials."
Vastaukset 16
Vanhimmat
"UFO researchers now believe that the aliens from this star cluster who visit us regularly will finally in 2012 expose themselves to us. They are preparing for the totally astounding event for a long time."
http://www.indiadaily.com/editorial/3835.asp
"The world is getting ready for something spectacular in 2012. According to researchers, the Federation of the Universe representing all the 88 star constellations will officially visit earth in 2012 and reveal themselves. It will bring an end to all UFO cover-ups in various countries."
http://theyear2012.blogspot.com/2005/05/orderly-visit-of-extraterrestrial.html
"Recent Sumatra earthquakes precursor to probable mega Volcano in 2012 that can end human civilization"
http://www.indiadaily.com/editorial/2282.asp
Ufot tulossa pelastamaan meitä, siksi aluksia rakennetaan salaa supervaltojen toimesta vaan riittäneekö tilaa kaikille...tuskin.
Sillä ei ole merkitystä onko tilaa vai ei. Elämä jatkuu uudessa muodossa. :-)
Intiallahan on vuosituhansien kokemus ufoista ja alieneistä. Mm. muinaiset vimanat olivat jo silloista ufoteknologiaa. Lukuisat intian uskonnolliset tarustot ovat myös saaneet alkunsa ufo vierailuista.
Salaista tuntuu olevan, mutta India Daily tietää salaisuudet. Sensaatiolehden turinoita. Miksi artikkelin ainoa ufokuva on Billy Meierin pienoismalli? Eikö Intiasta löytynyt aitoa materiaalia?
Käyn täällä katsomassa kaikenlaisia kuvia ,ihan kiinnostuksesta valokuvaamiseen.Sen verran voin todeta noista linkeistä katsomistani kuvista.Tosi huonoja väärennöksiä olivat ufoista otetut kuvat,sori vaan.
Meinaatko että ufoväärentäjät ovat onnettomia photoshoppajia?
Taitavissa käsissä voidaan tänäpäivänä väärentää mikä tahansa näyttämään aidolta tai päinvastoin. Kuvat eivät todista mitään eikä poissulje mitään.
Tämä sinun pitäisi valokuvaajana tietää.
valitettavasti näin on.Mutta kivoja katsella ja ihailtavaa inspiraatiota niissä on.Tietyillä menetelmillä on helppoa tarkistaa aitous.Kuva on aina aito ,mutta tilanne voi olla lavastettu.
miten eroitat aidon väärentämättömän ufokuvan ?
Mitkä ne menetelmät oikein ovat ? Aina joku niistä mainitsee, mutta siihen se sitten jääkin. Tuntuu että muutamat niistä vain puhuvat, näyttöä asioiden totuuksista ei ole. Silloin se jää vain sellaiselle mielikuvan luomiseen asioiden tulkinnoista. Se todellinen tieto kuvien tulkitsemisesta jää selittämättä.
Miten se oikea kuva oikein otetaan ?
Editointi koneeseen se kuva laitetaan ja katotaan silleen pikseli tasolla ja vertaillaan kuvan eri yksityiskohtia värejä ,kohinaa(digi)yms.kuvan eri ominaisuuksia.Siinä se selviää aika nopeasti.Aidon kuvan saa millä kameralla tahansa (lavastettu ei mene läpi).Jos saatte aidon kuvan ufosta muistakaa että se on maailman kallein kuva ,ei kannata myydä halvalla monta miljoonaa siitä saa .Mutta vain jos se on aito.
http://www.indiadaily.com/editorial/2606.asp
samantyyppisiä juttuja kuin Intian lehdistössä.
http://www.theonion.com/content/node/30246
Intia aikoo paljastaa UFOJEN OLEMASSA OLON.
New Delhi on keskellä suurta salaista, sisäistä keskustelua. Intia, maailman suurin demokratia on innokas kertomaan kansalaisilleen ja koko maailmalle jatkuvista kontakteistaan ufojen ja maanulkopuolelta tulevien kesken, vaikka piilossa pysyttelevät tahot yrittävät estää Intiaa paljastamasta mitään, joka voisi aiheuttaa maailmanlaajuista pelkoa ja paniikkia.
On tunnustettu tosiasia tutkijoiden keskuudessa, että kaikki viisi ydinaseen omaavaa maata ovat olleet yhteydessä muista tähdistä tulleiden sivilisaatioiden kanssa jo pitkän aikaa. Viimeaikoina Intia on saanut lukea järisyttäviä uutisia UFO-kontakteista ja salaisista UFO tukikohdista Himajalla lähellä kiinalaisten asemia. Esimerkiksi Ladakissa paikalliset asukkaat kertovat yksityiskohtaisesti päivittäin maan alta tulevista avaruusaluksista, joita Intian turvallisuusyksiköt vartioivat.
Intian armeija ja poliitikot ovat tunnustaneet sen tosiasian, että maanulkopuolinen sivilisaatio on ottanut heihin yhteyden, ja että heille on kerrottu universumin lait.
Kiistelyn aihe on jatkaako salailua kuten muilla mailla on ollut tapana, vaiko perinteen mukaisesti kertoa totuus avoimesti. Intia on niin avoin demokratia, että on vaikea pitää salaisuutta kansalta. Jos tieto vuotaa joutuvat valtaapitävät tunnustamaan selkä seinää vasten, jolloin alkavat ongelmat:
Ensimmäiseksi, tieto voi aiheuttaa paniikkia Intiassa ja koko maailmassa, ja toiseksi, jos Intian kansa huomaa hallituksen salaavan siltä tietoa, se kaadetaan hetkessä Intialaisen tavan mukaan.
Viimeaikainen maailmanjohtajien ryntäys Intiaan on ollut erityisen huomattavaa. Venäjän Presidentti Putin ja USA:n senaattorit ovat vierailleet tai aikovat vierailla Intiassa. Euroopan Unioni neuvottelee yhteistyössä Intian kanssa. Kaikki esteet Intian ydinvoiman ja avaruusohjelman tieltä ollaan poistamassa. Intia on otettu mukaan yhteistyöhön avaruus ja teknologiatutkimukseen Eurooppalaisten ja USA:n kanssa. Intia on hyväksytty mukaan osana maailmankauppaorganisaatiota. Intia on myös saanut huomattavia IT ja puhelinpalvelusopimuksia USA:sta ja Euroopasta. Intian talousvarannot ovat korkeammalla kuin kukaan olisi kyennyt kuvittelemaan länsimaiden, Japanin, Korean ja muiden maiden kansainvälisten suorien sijoitusten ansiosta. Mielenkiintoisesti, Kiina, Intian perinteinen kilpailija on muuttanut katsontakantaansa viimevuosina asettaen ystävyyden ja kaupankäynnin ensisijalle. Intiaa ollaan vähitellen hyväksymässä turvallisuusneuvoston vakinaiseksi jäseneksi. Kaikki viisi turvallisuuskomitean jäsenmaata Kiina, USA, Venäjä, Ranska ja Iso-Britannia puoltavat Intian mukaantuloa.
Kun kaikki tekijät lasketaan yhteen ja analysoidaan voidaan sanoa, että noustakseen uudeksi supervallaksi muiden joukkoon Intiaa vaaditaan noudattamaan salaista menettelytapaa olla paljastamatta tietojaan.
Intian sisäinen ristiriita on tullako tunnustetuksi supervallaksi muiden silmissä, vaiko kertoa totuus kansalaisilleen ja koko maailmalle.
Hallituksen läheisten tietolähteiden mukaan kontaktit ufoihin ovat useimpien opposition ja valtaapitävien poliitikkojen tiedossa.
Intian armeija on siten aidosti huolissaan tiedon vuotamisesta.
Intian ulkomaanasiain ministeri Natwar Singh kertoi aiemmin ettei Intian ole välttämättätöntä ryhtyä ydinasevallaksi.
Hän on Intian entisen pääministerin Indira Gandhin, joka oli vihkiytynyt ydinvoiman kannalle 60-luvulla, voimakas kannattaja.
Intia laukaisi ensimmäisen ydinaseensa Pokhranissa 70-luvun alussa. Koko maa, puoluetovereita myöten ihmettelivät Singhin vastuuttomia lausuntoja, mutta kun analysoidaan tarkemmin mitä hän sanoi, on päivänselvää perustuen siihen mitä hän nyt tietää, ettei oleminen ydinvoimavaltiona merkitse juuri mitään kun sitä verrataan teknologiaan, joka maanulkopuolisilla sivilisaatioilla on käytössään. Vielä tärkeämpää on se, että hän on mitä ilmeisimmin ärsyyntynyt nyt käytävästä keskustelusta, ja mitä hän todella tarkoitti on se, että jos Intia ei olisi ydinasevalta ei erimielisyyttä maanulkopuolisten sivilisaatioiden olemassaolosta olisi.
Taitaa ensi vuonna näiltä avoimillta valtioilta, tulla tarkempaa tietoa maailmalle.
Intia aasian puolelta, Ranska euroopasta ja Kanada toiselta mantereelta. Mutta ei pidä unohtaa tuota Austraaliakaan. Niin ne asiat pikkuhiljaa muuttuu,mitäpä tähän muutakaan voisi sanoa...
voisit olla sanomatta mitään ,koska juttusi ovat huuhaata.