ABS ongelma E carina

Nyt hajos abs:sät, eli valo palaa ja abs ei pelaa. Ilmeisesti anturi mennyt jostakin renkaasta. Onko helppo vaihtaa ja mistä tietää mikä anturi, voiko mitata? ja mitkä pitäs olla arvot toimivassa anturissa jotta tiedän mikä on kunossa ja mikä ei.
1527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

no ei siinä muutaku lukemaan vikalistaa huoltamolle, sieltä selviää minkä renkaan ABS-anturi.. hinta noin 150€

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pecca kirjoitti:

Nyt hajos abs:sät, eli valo palaa ja abs ei pelaa. Ilmeisesti anturi mennyt jostakin renkaasta. Onko helppo vaihtaa ja mistä tietää mikä anturi, voiko mitata? ja mitkä pitäs olla arvot toimivassa anturissa jotta tiedän mikä on kunossa ja mikä ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu