kemiallinen metallipinnoitus auttaneeko nua lisäaineet joita lisätään oljyn sekaan vähentään oljyn kulutusta??
öljyn kulutus
3
496
Vastaukset
- näppis kotimaiseksi
Kemiallisesta metallista on selkeästi hyötyä, mutta vain ohikiitävän hetken.
Olen ihan piruuttani kokeillut sellaista tahnamaista ainetta, mitä puristettiin tulpan reiästä männän päälle ja sitten pyörimään.
Yksi hammastahnatuubi riitti neloskoneeseen. Puristukset paranivat, mutta vaikutus kesti vain 3-5000 km. Eli myyntitarkoitukseen (huijaukseen) sopivaa ainetta, mutta ei käytännössä auta mitään kun vaikutus katoaa parissa kuukaudessa.
Tuli kuitenkin oppirahat maksettua.
Nyt myytävät aineet (Motor up ???) toki tekevät kalvoa kulutuskohtiin ja voinevat antaa tilapäisen avun, mutta ei ne remontin väärtiä ole.
Ihan konetta rasittamalla riittävästi voi saada pikeentyneet renkaat liikkeelle ( esim. perävaunun veto) ja koneen toimimaan paremmin. - oudolta
mutta kirjoitettu normaalilla kotimaisella näppäimistöllä
lienee veli Venäläisen keksinnöstä kehitetty RVS? Onko käytännön kokemuksia?
Ikivanha jopparien konsti oli lisätä vähän naftaliinia bensan sekaan. Väljästä koneesta ohipuhalluskaasut tekivät lasittumakerroksen mäntiin ja tiivistivät konetta vähän aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699942IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3187136Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?841858Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1081529Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61471- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751139Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47946Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24800MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752