New York Helmikuussa

Onko kenelläkään kokemusta, millainen New York helmikuun lopusssa eli Suomen hiitolomien aikana? Onko siellä silloin "pahin" talvi?
2624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

säätä on tunnetusti kovin vaikea ennustaa.

olin viimeksi helmikuussa -05 2 viikkoa New Yorkissa. silloin lämpötila vaihteli suunnilleen -4 - 17 asteeseen (celsiusta). eli vaihteli kovasti. oli siellä aika monena päivänä lunta,mutta suli nopeasti. sitten tuli muutaman päivän "helleaalto" eli lämpötila nousi siinä n. 17 asteeseen, eli Suomesta mukana tullut takki oli turhan lämmin. joinain aamuina oli taas aika kylmä, mutta päivän edetessä muuttui mukavan "kevät-talviseksi." helmikuu on muuten halpa aika mennä New Yorkiin. eli kaiken kaikkiaan ei se mikään pahin talviaika ollut. mutta etukäteenhän sitä ei voi tietää.

Äänestä

HEI!

Tällä hetkellä lämpötila on täällä sellaiset 5-6 astetta C. Toisaalta vasta viime viikolla se oli semmoiset 15 astetta C. Eli vaihtelee aika lailla. Katsotaan mitä ensi viikko tuo tullessaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiihtoloma kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta, millainen New York helmikuun lopusssa eli Suomen hiitolomien aikana? Onko siellä silloin "pahin" talvi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu