onko muilla tällästä outoa vaivaa...kun mä esimerkiksi seison niin et paino on toisella jalalla niin oikealla painon ollessa se tuntuu erilaiselta.tai jos venytän kylkiä niin toinen puoli tuntuu erilaiselta.mun mielestä tälläin on ollut jo viime vuodesta.ja joskus kun nukkuu toisella kyljellä niin toisella puolella nukkuessa ”sisuskalut” tuntuu valuvan enemmän kun toisella.en osaa oikein selittää kunnolla mut jos jollain on ollut jotain vastaavaa niin olis kiva kuulla.kun mistä ihmeestä tällänen voi johtua...?
kylkivaivaa???
tyttönen...
3701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla on ollut jotain samantapaista, lisäksi vielä normaalia enemmän suolistoääniä. Vasemmalla puolella kyljessä on jotenkin niin kuin kovempi kohta ja jäykkyyttä. Se kohta on jotakuinkin alimpien kylkiluiden korkeudella, pallean alapuolella. Samoin tuollaisia suolien valumista puolelta toiselle nukkumaan mennessä (kylkiasento) olen ollut havaitsevinani ja silloin on pitänyt vaihtaa kylkeä tai sitten mahalleen. Jotenkin vaikeita selittää nämä oireet kuten itsekin mainitsit. Suurin piirtein vuoden päivät on vaivannut, mutta lähinnä mieltä. Olenkin viime aikoina alkanut epäillä etteikö olisikin vika korvien välissä? Stressiä tms.?
no sama on mulla käynyt myös mielessä mutta sitten taas välillä se alkaa enemmän häiritseen.tosin se alkaa kyllä enemmän häiritseen kun sitä ajattelee koko ajan.kun mitään kipua ei ole koskaan vaan se tunne.mutta kait sitten se voi johtua päästä tai sit oon jotenkin toispuoleinen...?:)
minua tämä vaiva todella vaivaa mieltä koko ajan..eikö oikealla puolella kylkeä ja lantioo ole mitään sisäelimiä mistä tämä voisi johtua???olisi kiva jos joku osaisi vastata..