Pienessä 67L. akvassani on varsin hyvin sinne kotiutunut, suuri miekkakasvi (lienee nimeltään miekkalehti). Voiko sen jakaa jotta kasvin kokoa saisi pienennettyä akvaani sopivammaksi? Miten mahdollinen jako tulisi tehdä jotta varmistutaan siitä ettei koko kasvi kuole?
Vastaukset 1
- kutkut
...ei ehkä halvimmalla mahdollisella tavalla = ostin uuden ja lähes 200 litraisen akvan :). No, itse asiassa tuon hankinta on ollut ajankohtainen jo jonkin aikaa, mutta odottelin vaan hyvää tarjousta.
Kasvikin osoittautui jakokelpoiseksi kun sen vanhasta akvasta ylös nykäisin. Se kun oli pykännyt vaavelin itsensä kylkeen ja sen sai hyvin erotettua emostaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4011673- 1451081
- 661046
- 871045
- 92940
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku139780- 94721
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50659En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634