AoD Hall of Seasons

Tarvitsisin pikasta apua kyseiseen jaksoon^

Eli oon nyt Obscuran vartija kohassa, ja läpärit on. Siin on se haamu nii miten sen saa pysähtymään?Oon ampunu sitä erilaisilla pyssyillä, mut mtn ei tapahu. Miten saan sen taulun patsailta ku haamu ei pysähdy.?????:| Millä pyssyllä sitä haamuu kantsii ampuu?APUA!
7545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä se pysähtyy, kun tarpeeksi kauan ammut.

Kannattaa valita ehkä pumppuhaulikko (oliko siinä semmosta?) Olet varmaan lukenut ohjeista, että kannattaa mennä kommandoryöminnällä mahdollisimman lähelle sitä hehkuvaa taulua. Haamuhan pysyy jähmettyneenä ehkä n. 5 sekunttia, joten pitää olla nopea. Tarkkaile haamun päätä, kun se on alhaalla, voit mennä.

Äänestä
  • mun sisko pelas sitä ja me huomattii sillo joskus et ku siel sivus on niitä pylväikköjä ym..nii sieltä ainaki me löydettii uusi ase jolla ammuttii haamua..lisäksi jos konttaa lattialla,haamu ei voi tappaa..ammu sitä kauan ja ku se jähmettyy,sieppaa se valo vai mikä sielt ny pitikää ottaa ja lähde juoksee pois sieltä!(siinä tulee kiva pakokauhu ku se haamu tulee peräs :P ) ja ainaki tääl on sen kentän ohjeet: www.tratlantis.com

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    mun sisko pelas sitä ja me huomattii sillo joskus et ku siel sivus on niitä pylväikköjä ym..nii sieltä ainaki me löydettii uusi ase jolla ammuttii haamua..lisäksi jos konttaa lattialla,haamu ei voi tappaa..ammu sitä kauan ja ku se jähmettyy,sieppaa se valo vai mikä sielt ny pitikää ottaa ja lähde juoksee pois sieltä!(siinä tulee kiva pakokauhu ku se haamu tulee peräs :P ) ja ainaki tääl on sen kentän ohjeet: www.tratlantis.com

    voitko kertoo miten saitte valon katos kun mä en saa sitä ainaku ma meen ryömimällä sen laavan etee nise haamu menee mun yli ni juoksen sen valon luo mut en saa sitä.voitko kertoo selvemmin plzplzplzplzplzplzplz

    Äänestä

EN PÄÄSE SITÄ!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Haamukohta on itseasiassa aika helppo. Taktiikka on yksinkertainen: PYSY MATALANA!

    1.Ryömi lattialla/ramboile poimimaan kaikki esineet ja aseet, mitä huoneesta löytyy.

    2.Etsi sinistä valoa hohtava patsas

    3.Lähesty patsasta ryömien/ramboillen, mutta älä mene liian lähelle, ettei valo karkaa! Katso lattialla olevaa ritilää,jonka alla virtaa laavaa. Älä ylitä sitä. Asetu kohtisuoraan vastatusten patsasta kohti ja pysy edelleen matalana. Ota haulikko esiin ja tallenna.

    4.Pysy tässä asennossa ja ammu aavetta aina kun se tulee ampumaetäisyydelle. Panoksia siihen uppoaa aika reippaasti, joten ole kärsivällinen. Tarkkaile aaveen liikkeitä; välittömästi kun se torkahtaa paikoilleen,nouse ylös, laita ase pois ja ryntää patsaan luo! Rämpytä controlia/x:ää varmuuden vuoksi, jotta Lara varmasti poimii taulun patsaalta. Sen jälkeen paneudu matalaksi ja tallenna. Poistu.

    Kyllä se siitä! Kärsivällisyyttä vain.^^

    Huom! Jos et löydä sinistä valoa, kyseessä on bugi.Näin kävi minulle kerran. Ota aiempi tallennus.

    Äänestä

apua mitä teen siel on semmonen punanen haamu mitä sille pitää niiku tehä miten sen sinisen jutun saa kiinni

Äänestä
  • mitä teen kun oon toiminu noitten "ohjeitten" mukaisesti ja en saa sitä sinistähuhku juttuu siltikää.. se vaan vaihtaa aina paikkaa.. niin onko tos mtn mahdollisuutta saada sitä?? :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NenäApinanKukka kirjoitti:

Tarvitsisin pikasta apua kyseiseen jaksoon^

Eli oon nyt Obscuran vartija kohassa, ja läpärit on. Siin on se haamu nii miten sen saa pysähtymään?Oon ampunu sitä erilaisilla pyssyillä, mut mtn ei tapahu. Miten saan sen taulun patsailta ku haamu ei pysähdy.?????:| Millä pyssyllä sitä haamuu kantsii ampuu?APUA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu