Hondan lumilinko

Honda lumilinko hs 624 / Laite on hydrostaattisella vedolla toimiva. Nyt kesän aikan veto on hävinnyt lähes kokonaan. Kone käynnistyy hyvin ja kun kytken vedon joko eteen tai taakse, niin pyörät pyörivät oikeaan suuntaan mutta voimattomasti.Öljyä olen lisännyt, missä mahdollinen vika? Avusta jo etukäteen kiittäen.
31399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihteiston takaosassa on niinsanottu neutraali
vipu joka vapauttaa vaihteiston vedon jotta linkoa
voi liikutella ilman käynnistystä onkohan se jäänyt raolleen.

Äänestä
  • Kiitti vinkistä. Tarkastin tuo kyseisen vivun, ei ollut jäänyt raolleen. Olisiko muita vinkkejä vai alanko ja puran laitteen?

    Äänestä

  • Linkoamaan kirjoitti:

    Kiitti vinkistä. Tarkastin tuo kyseisen vivun, ei ollut jäänyt raolleen. Olisiko muita vinkkejä vai alanko ja puran laitteen?

    kampiakselin pääty takana onko jumiksessa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linkoamaan kirjoitti:

Honda lumilinko hs 624 / Laite on hydrostaattisella vedolla toimiva. Nyt kesän aikan veto on hävinnyt lähes kokonaan. Kone käynnistyy hyvin ja kun kytken vedon joko eteen tai taakse, niin pyörät pyörivät oikeaan suuntaan mutta voimattomasti.Öljyä olen lisännyt, missä mahdollinen vika? Avusta jo etukäteen kiittäen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu