ONKO PATTAYALLA KALASTUSLIIKKEITÄ YM.YM? ESIM.ONKO SILLÄ KALAVERKKOJA,KAIKULUOTAIMIA TAI GPS TARVIKKEITA? LAETTAKEE VAEKKA NETTIOSOITE JOS ON..
Vastaukset 8
- Samppa112233
Ei ole.
- Sensei--
On joo niitä saa Dilleltä ala-aulasta.
Sillä on myös plottereita, verkkoja tottakai täytyy vain niistä irroittaa sätkivät vuokramorsiamet ensin.
Jahtivuokraus simppeliä, sillä on jonotuslaput valmiina ja suuryhtiön alennuskortit.
Selvähän se on että hyväksyt vain vippiä.
Ai mistä Dillen löytää......mee heilutteleen käsiäs Jomtien venerampille niin se huomaa sut kun valokuvailee.
Hauskaa mulla, tuu jo Vilinä kertoon piimästä. - Sensei--
Unohtui.......villalankaa......jätkä sotkeutuu omiinkin lankoihin....44 valokuvaili eilen kalastajaveneen valoja ja nyt jo rakas kaipaa kalaverkkoja.
Voi jumankekka mikä hörhö. - KrunikanVili
Lento kapteeni-piimäkeisari SenseiBalliNumbalerppa antaa ainba avuliaasti miljonäärin neuvoja Thaimaan matkailijoille, vaikkei ikinä Thaimaassa ole käynyt, mutta google kyllä korvaa yksinkertaiselle laitoseläjälle omakohtaiset kokemukset!!!
- Sensei--
Tervetuloa. Ilmoita tulostasi hyvissä ajoin niin järjestän vippiä.
- PattiksellaAinaMukavaa
Itse innostuin ja ostin aluksi laatikollisen kalatarvikkeita, jotka vaativat rahtikuljetuksen Suomeen.
Päätinpä sitten ostaa myös joululahjat myös lapsille, mm. Pattiksen palstalta huomasin, kun poika ja tytär mankuivat cyclocrosseja, laitoin niille Venturan pyörät mukaan.
Nyt tänä vuonna käyn hakemassa myös itselleni gravel-pyörän, esim XXLään verrattuna saa puoleen hintaan jämäkän cyclon. Samoista osista tehty, mutta runko jämäkkää thai-alumiiniä.- mikäonoikeahinta
XXL:n turskajohto sai juuri potkut, kun ovat myyneet tavaraa liian halvalla. Jos pyörän ostohinta kuluttajalle on Pattiksella 293 eur ja myynti alveineen Suomessa 699 (esim tämä Whiten Cyclo, täysin sama kuin Ventura), niin onko katteet oltava XXLssä isommat kuin Uuraisten Huutokauppakeisarilla. Aki olisi ihan tyytyväinen tuohon katteeseen.
- HiinäJaHiinä
Tuohon tullimaksu ja kuljetus päälle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81010Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125956- 109939
- 53882
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85802Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42756Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66701Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev151692- 55635
- 70576
- 95551
- 60524
- 52521
- 36489
- 35487
- 22476
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449- 25441
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31433Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408