Miksi vapaa lehdistö tuo "kolmas valtiomahti" muka molaa poliisikuntaa ? Kyllä moni yhteiskunnallisesti merkittävä asia olisi jäänyt selvittämättä, jos ei esimerkiksi HS olisi niitä julki tuonut. /esim Tallinkin päästöt Suomenlahteen ja Fortumin optiot ym.
Miksi lehdistö
Nikolai Kopeloi
2240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juttu on nyt vaan niin että kun poliisi tekee rikoksen niin siitä on saatava kirjoittaa kissankokoisin kirjaimin koska se kiinnostaa yltiöpäisen uteliaita ihmisiä!
jos halutaan julkisuudessa tuhota virkamiehen tulevaisuus esittämällä perättömiä väitteitä. Keskeneräisistä "tuomitsemisista" saadaan näyttävät otsikot ja totuus ei sen jälkeen kiinnosta enää ketään. Julkisuudessa leimattu virkamies on helppo siirtää sivuun. Lehdistö on näille nilkeille myös työkalu ja keino. Eivätpähän sitten ole tiedotusvälineet totuudesta enää kiinnostuneita lopuksi, kun tuli jo kertaalleen revitettyä ja kuka sitä asioita ja virheitään haluaa julkisesti myöntää toimittajakunnassakaan varsinkin, kun "tieto" on perustunut korkealta annettuun "tietoon" johon sokeasti luotettiin!