** Joulukuun Gallup **

Ihan mielenkiinnosta kyselen:

1.) Oletko kauan harrastanut ristikoiden pähkäilyjä?
2.) Jos sinun pitäisi ostaa jokin ristikkolehti, niin minkä tasoisen lehden ostat? (lasten, erittäin helpot, helpot, ihan normaalit, vaikeat)
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen tehnyt ristikoita lapsesta asti. Aloitin noin 10 vuotiaana, joten 30 vuotta on harrastettu jo :)

Jos ostaisin lehden olisi se ihan normaali tai sellainen, jossa on myös haastavampia tehtäviä.

Äänestä

Parisen vuotta on ollut aikaa enemmän ratkoa ristikoita ja kryptoja. Kryptot teen aina ensin ja sitten ristikoiden kimppuun. Joskus on tullut joitakin palkintojakin lähettämistäni vastauksista. Tilaan Paksun Pelikaanin ja Seura-Ristikot vuosikerrat.Pelikaani-Krypton ostan silloin tällöin.Koukkuun niihin jää, mutta ehkä se ehkäisee pahemman dementia iskemistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ggr kirjoitti:

Ihan mielenkiinnosta kyselen:

1.) Oletko kauan harrastanut ristikoiden pähkäilyjä?
2.) Jos sinun pitäisi ostaa jokin ristikkolehti, niin minkä tasoisen lehden ostat? (lasten, erittäin helpot, helpot, ihan normaalit, vaikeat)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu