Elikkäs kummasta taistelu jutskasta tykkäätte enemmän sellasesta et vuorotellen vai et voi kokoajan hakata.. FFX on vuorotellen mut FFX-2 saa hakata kokoajan.. toivottavasti ymmärrättä ^_^
Se TaisteluSydeemi..
meeeh
9428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
saa miettiä rauhassa & nauttia pelistä.
kyllä realiaikaisenki kestää.
Mieluummin mieki vuorotellen pelaan, järki lähtee jos koko ajan pitää hullua vauhtia päättää mitä tekee.
Mää pidän myös siitä vuorotellen hakkaamisesta. Olen katsellut joitain näitä roolipelejä, joissa hakataan kaverin kanssa hämähäkkejä ilman taukoa. Ihan sekavaa hommaa. Hyi, pois.
Vuoropohjanen parempi *peukku ylhäällä*
Vuoropohjainen.
Enemmä kympissä se on kivempi x-2:ssa tulee enemmä sählinkiä.........
FF 12:ssa on kuulemma sillei et voi käyttää kaikkia jotekii samaaaikaan.......emt, huhuja
joo siin tehää sillee et alus käytetään yht hyökkäyst ja se tekee sitä koko loppuottelun ajan ja omat joko kuolee tai voittaa ei voimikinä tietää (en ole ihan 100% varma
Vuoropohjainen systeemi on selvästi parempi koska silloin voi miettiä rauhassa mitä tekee. Normaalissa ATB:ssä (ATB = Active Time Battle) kaikki pitää tehdä nopeasti ja JUURI SIINÄ tulee hätiköityä tulee tehtyä väärä taika tai väärä isku ja TOTTA KAI siinä menee henki ja hups Game Over. Kyllä FFX vuoropohjainen systeemi on paras. (Liputtaa vuoropohjaisen systeemin kunniaksi)
vuoropohjainen, siin nopees tulee jossai bosseis paniikki koska ei ehi päättää mitä tekee