A mouse was sitting in a bar having a drink when a beautiful giraffe came in and sat down at the end of the bar. The mouse looked over at her and ordered her a drink. Soon he had moved down beside her and ordered her another drink. After a third round, the bartender looked up and they were leaving the bar together. The next day the mouse limped into the bar, barely crawled up on the barstool and sat there gasping for air. His whiskers were bent and broken, tail was crooked and patches of hair were falling out. The bartender wandered over and asked, "How did it go last night?" The mouse said, "Man, that was the best sex I ever had!" The bartender smiled. "Well, you sure look the worse for wear!" "No kidding," the mouse replied. "Between the kissing and the foreplay, I must have run 10 miles!"
hiiri ja kirahvi
2
1463
Vastaukset
- käännöstä
Käännöskoneella suomeksi käännettynä:
Hiiri sijaitsi lasillisen ottavassa baarissa, kun kaunis kirahvi tuli sisään ja istuutui baarin lopussa. Hiiri silmäili juomaa hänessä ja määräsi häntä. Pian hän oli laskeutunut toisen juoman hänen vieressänsa ja määräsi häntä. Kolmasosan jälkeen ympärillä baarimestari haki, ja ne jättivät baaria yhdessä. Seuraavana päivänä hiiri ontui baariin, tuskin ryömi ylös barstool?lla ja sijaitsi siellä haukkoen henkeä. Hänen poskipartojansa taivutettiin ja mentiin rikki, häntää koukistettiin, ja hiuksien paikat irtosivat. Baarimestari vaelsi yläpuolella ja kysyi, "Miten se meni viime yönä"? Hiiri sanoi, "Miehitti, että oli paras sukupuoli, joka koskaan minulla oli"! Baarimestari hymyili. "Katsotaanpa, te varma ilme pahempi käyttöä varten!" "Ei Mitään hämäystä", hiiri vastasi. "Suutelun ja esileikin välillä minun on täytynyt johtaa 10 mailia!"- Too Weird to Live
Tuo käännös oli kyllä loistava. Itse vitsi oli muutenkin ihan hyvä, mutta tuo käännös oli parhautta.
"Miehitti, että oli paras sukupuoli, joka koskaan minulla oli"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075250Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673613Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers213551SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079