Onko vl:n soveliasta seurustella ei vl:n kanssa, jos tälle ei vl:lle käy nämä vl:n säännöt, että pitää kirjastoauton sopia väliin ja ym?
HUHUU!
Lestapöllö
7510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
VL-isä
itse olen naimisissa ja ennen naimisiin menoa pohdin paljon asioita miksei voi mennä kuitenkin on vl-naisia enemmän kuin miehiä.
Nyt olen ymmrätänyt ja nähnyt ettei se varmasti olisi ollut helppoa elämää..Kukaan sitä ei kiellä mutta raamattu varoittaa asiasta.
Toivon sinulle kaikkea hyvää ja parempi ettei seurustele ja mene naimisiin,esim.muutamia käytännön esmierkkejä..mies haluaa ehkäisyä ja vl-nainen ei..Mies haluaa television ja vl- ei halua..
vastauksesta.
Kysyisin vielä, onko se sallittua sitten, jos tämä toinen, ei vl kumppani on sitä mieltä, että edetään vl:n mukaan, ei käytetä ehkäisyä, hankita TV:tä ja muutenkin.
Itse seurustelin kerran ei vl:n kanssa. Osa oli sitä mieltä, ettei se ole sallittua, osan mielestä oli.
Ei-vl:n ei ole missään mielessä soveliasta seurustella vl:n kanssa koska vl:llä on sairas mieltymys hankkia 15 lasta eivätkä he voi alistaa ei-vl:iä tähän samoin kuin vl-naisparkoja jotka sitten viimeisillä voimillaan vielä synnyttävät lapsia eivätkä uskalla sanoa ei.
ja kommenttisi oikein uhkui loukkaavaa sävyä vl:iä kohtaan.
Loukkaava lahko sellainen onkin joka pakottaa naisen synnytyskoneeksi. Ei paljoa voi rispektiä herua tällaiselle.