Tiimarin vieressä sijaitseva hairlekiini, onko jollain kokemuksia kampaajien leikkaustaidosta?Ihan vaan kiinnostaa kun en ennen ole käynyt ja sinne ajan varasin.
Vastaukset 11
- huono.
Kävin siellä kesäkuussa ilman ajanvarausta. Nuori kampaaja tyttö ei uskonut etten ole värjännyt hiuksiani, vaan tokaisi vain että itsestäänhän ne vaalenee...kesällä yleensä niin käykin (muillekkin kuin minulle).. Hyvä ettei suoraan sanonut valehtelijaksi... No, tiedän ainakin etten tule siellä asioimaan enää. Kokenut kampaaja kyllä myöhemmin sanoi että sen näkee heti onko värjätty vai ei. Mutta onhan siellä varmasti hyviä ja kokeneita ihmisiä töissä, minulle nyt sattui vain huono tuuri.
- Ärri
mutta millainen oli sitten hiustenleikkauksen lopputulos? Mua hämää se, että ne leikkaa ilman ajanvarausta ja tulee vähän sellainen liukuhihna-fiilis. Miten ne sit malttaa keskittyä hommaansa. Ärsyttää kun hyvän kampaajan löytäminen on niin vaikeeta.
- tunnistat
Ärri kirjoitti:
mutta millainen oli sitten hiustenleikkauksen lopputulos? Mua hämää se, että ne leikkaa ilman ajanvarausta ja tulee vähän sellainen liukuhihna-fiilis. Miten ne sit malttaa keskittyä hommaansa. Ärsyttää kun hyvän kampaajan löytäminen on niin vaikeeta.
siitä, että hänen aikansa ovat varattu vähintään kuukausi eteenpäin. Huonoille pääsee lyhyellä varoitusajalla. Asiakkaat kasaantuvat hyville, huonoja kokeillaan kerta. Kampaajan tyyli näkyy hänen omasta lookistaan. Esim. Mummokiharat =konservatiivinen, ei uskalla toteuttaa räväköitä ideoita.
- myös kerron
Eikös tuo paikka ollut muutama vuosi sitten "hittipaikka". Eivät ole onnistuneet. Nykyään käyn tosin leikkaamassa tukkani Helsingin Liisankadulla....
- lissu
ella k. ja heidi l. on mun tukkani leikanneet ja käsitelleet - he ovat hyviä ainakin siellä hairlekiinissa.
- Ärri
...jotain positiivistakin :).
- rööö
Ärri kirjoitti:
...jotain positiivistakin :).
Hairlekiini (tiimarin vieressä) on mielestäni hyvä :) oon useammankin kerran leikannu siellä ja ammattitaitoisia ovat. ja tuosta ilman ajaunvarausta jutusta niin SIELLÄ on YKSI parturi joka on silleen että ottaa sen joka on jonossa seuraavana. eli jonotusperiaatteella. jos ei oo muita niin pääset suoraan. itse meni vaan suoraan ja kyllä malttoi leikata huolella koko pään :)
- Joulukarkki
rööö kirjoitti:
Hairlekiini (tiimarin vieressä) on mielestäni hyvä :) oon useammankin kerran leikannu siellä ja ammattitaitoisia ovat. ja tuosta ilman ajaunvarausta jutusta niin SIELLÄ on YKSI parturi joka on silleen että ottaa sen joka on jonossa seuraavana. eli jonotusperiaatteella. jos ei oo muita niin pääset suoraan. itse meni vaan suoraan ja kyllä malttoi leikata huolella koko pään :)
Sinne saa kyllä varata ajankin. Itse teen aina niin, koska tiedän, että malle kampaajalleni ei hevin pääse noin vain ovesta sisään tupsahtamalla.
- Juhlanutturat
Minnan Hairlekiinissä Hanna tekee upeita juhlakampauksia ja hiustuuhennuksia!!! Muutenkin ykköspaikka. Osaavat myös värjätä upeasti!
- Joulukarkki
Hei! Kyselit Hairlekiinin tyttöjen hiustenleikkuutaitoja. Olen käynyt koko ajan sen jälkeen kun se Tiimarin viereen avattiin; seurasin omaa kampaajaani, kun hän sinne työhön meni.
Olen saanut pelkkiä hyviä kokemuksia. Monta on tyttöä töissä, itse käyn vain sillä omallani, mutta siinä sivussa olen seurannut toisten tyttöjen työskentelyä ja lopputuloksia, hyvältä näyttää ja kiirettä näyttää olevan. Eivät ole tuolit tyhjinä. Kannattaa kokeilla! - Anonyymi
On kokemusta. Asiantuntevat kampaajat ja ammattitaitoa riittää.
Tietysti hulluimpiinkin ehdotuksiin, mutta mulla se nyt oli melko iisiä, tavallista asiointia.
Hyvin ne senkin homman hoitivat:).
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2931195Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2991108Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 106899
- 83877
- 101869
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2571Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11548