Tiimarin vieressä sijaitseva hairlekiini, onko jollain kokemuksia kampaajien leikkaustaidosta?Ihan vaan kiinnostaa kun en ennen ole käynyt ja sinne ajan varasin.
Kampaamo hairlekiini
Ärri
135939
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kävin siellä kesäkuussa ilman ajanvarausta. Nuori kampaaja tyttö ei uskonut etten ole värjännyt hiuksiani, vaan tokaisi vain että itsestäänhän ne vaalenee...kesällä yleensä niin käykin (muillekkin kuin minulle).. Hyvä ettei suoraan sanonut valehtelijaksi... No, tiedän ainakin etten tule siellä asioimaan enää. Kokenut kampaaja kyllä myöhemmin sanoi että sen näkee heti onko värjätty vai ei. Mutta onhan siellä varmasti hyviä ja kokeneita ihmisiä töissä, minulle nyt sattui vain huono tuuri.
mutta millainen oli sitten hiustenleikkauksen lopputulos? Mua hämää se, että ne leikkaa ilman ajanvarausta ja tulee vähän sellainen liukuhihna-fiilis. Miten ne sit malttaa keskittyä hommaansa. Ärsyttää kun hyvän kampaajan löytäminen on niin vaikeeta.
siitä, että hänen aikansa ovat varattu vähintään kuukausi eteenpäin. Huonoille pääsee lyhyellä varoitusajalla. Asiakkaat kasaantuvat hyville, huonoja kokeillaan kerta. Kampaajan tyyli näkyy hänen omasta lookistaan. Esim. Mummokiharat =konservatiivinen, ei uskalla toteuttaa räväköitä ideoita.
Eikös tuo paikka ollut muutama vuosi sitten "hittipaikka". Eivät ole onnistuneet. Nykyään käyn tosin leikkaamassa tukkani Helsingin Liisankadulla....
ella k. ja heidi l. on mun tukkani leikanneet ja käsitelleet - he ovat hyviä ainakin siellä hairlekiinissa.
...jotain positiivistakin :).
Hairlekiini (tiimarin vieressä) on mielestäni hyvä :) oon useammankin kerran leikannu siellä ja ammattitaitoisia ovat. ja tuosta ilman ajaunvarausta jutusta niin SIELLÄ on YKSI parturi joka on silleen että ottaa sen joka on jonossa seuraavana. eli jonotusperiaatteella. jos ei oo muita niin pääset suoraan. itse meni vaan suoraan ja kyllä malttoi leikata huolella koko pään :)
Sinne saa kyllä varata ajankin. Itse teen aina niin, koska tiedän, että malle kampaajalleni ei hevin pääse noin vain ovesta sisään tupsahtamalla.
Minnan Hairlekiinissä Hanna tekee upeita juhlakampauksia ja hiustuuhennuksia!!! Muutenkin ykköspaikka. Osaavat myös värjätä upeasti!
Hei! Kyselit Hairlekiinin tyttöjen hiustenleikkuutaitoja. Olen käynyt koko ajan sen jälkeen kun se Tiimarin viereen avattiin; seurasin omaa kampaajaani, kun hän sinne työhön meni.
Olen saanut pelkkiä hyviä kokemuksia. Monta on tyttöä töissä, itse käyn vain sillä omallani, mutta siinä sivussa olen seurannut toisten tyttöjen työskentelyä ja lopputuloksia, hyvältä näyttää ja kiirettä näyttää olevan. Eivät ole tuolit tyhjinä. Kannattaa kokeilla!
On kokemusta. Asiantuntevat kampaajat ja ammattitaitoa riittää.
Tietysti hulluimpiinkin ehdotuksiin, mutta mulla se nyt oli melko iisiä, tavallista asiointia.
Hyvin ne senkin homman hoitivat:).
Yleisön pyynnöstä!
Mummo ja Johtaja!