Eli on kiertänyt paljon juttua ITF:n ja WTF:n yhdistymisestä, jostain syystä en kuitenkaan ole onnistunut saamaan selkeää kuvaa siitä, millaisia vaikutuksia yhdistämisellä olisi? Eli jäisivätkö vaikutukset lähinnä kilpailua koskeviksi sääntömuutoksiski esim. ottelussa, vai joutuuko pitempään harrastanut aloittamaan koko lajin "alusta"?
Vastaukset 6
- hmm
What The Fuck? Is This Fuck
Ja jos ihan asiallisia vastauksia saisi.
Ei tarvi vastata, jos ei tiedä mistä on kyse, eikä ainakaan tarkoituksella alkaa vittuilemaan.- gshstjts
Fella kirjoitti:
Ja jos ihan asiallisia vastauksia saisi.
Ei tarvi vastata, jos ei tiedä mistä on kyse, eikä ainakaan tarkoituksella alkaa vittuilemaan.Puhdasta mutua mutta itse luulisin että liitot ovat tällä hetkellä niin kaukana toisistaan muissakin kuin sääntökysymyksissä ettei yhdistymisestä ainakaan voida puhua vielä pitkään aikaan. Jotain uutta tietoa tästä?
- kenttis
gshstjts kirjoitti:
Puhdasta mutua mutta itse luulisin että liitot ovat tällä hetkellä niin kaukana toisistaan muissakin kuin sääntökysymyksissä ettei yhdistymisestä ainakaan voida puhua vielä pitkään aikaan. Jotain uutta tietoa tästä?
ITF:kin on tainnut jakaantua kolmeen leiriim, joten olisi todellinen ihme jos nämä kolme ja WTF vielä liittoutuisivat. Voihan toki olla että jokin noista ITF leireistä yhdistyy WTF:ään.
kenttis kirjoitti:
ITF:kin on tainnut jakaantua kolmeen leiriim, joten olisi todellinen ihme jos nämä kolme ja WTF vielä liittoutuisivat. Voihan toki olla että jokin noista ITF leireistä yhdistyy WTF:ään.
Niin minäkin olen ajatellut, enkä sen takia paljoa huhuihin ole kiinnittänyt huomiota. Kuhan kyselin kuiteskin, vaikka aika epätodennäköiseltä tuolloainen yhdistyminen kyllä kuulostaa.
- Joonas P
Fella kirjoitti:
Niin minäkin olen ajatellut, enkä sen takia paljoa huhuihin ole kiinnittänyt huomiota. Kuhan kyselin kuiteskin, vaikka aika epätodennäköiseltä tuolloainen yhdistyminen kyllä kuulostaa.
Amerikaan maalla on yhdistymistä tapahtunut ITA:ssa.
ITF ja WTF kouluja on liittynyt ITA:aan.
ITA toimii silloin hallinnollisena pääjärjestönä. Tästä ei silti tule maailman laajuista ilmiötä, se on vain yksi pienehkö ryhmittymä jossa kuitenkin on kymmeniä tuhansia harrastajia. Koko tkd maailmaan nähden se on silti pieni. ITA:ssa on ohjelmat ja valvojat molemmissa ITF ja WTF puolella. Viimeisimmän tiedon mukaan ITA:n tirehtööriksi on nimitetty Bill Wallace. Näin Ameriiikan maalla.
Tämä nyt ei varsinaisesti luuty aiheeseen, mutta vähän liittyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881344
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut1881124- 741019
- 77907
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su341780Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t168754- 58725
Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.196724Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t5687- 43635