siirtoleikkaus

niin missä olette tehneet suomessa? ja voitte suositella.ja paljonko maksoi?.itselläni kalju alue on noin 15x15 päälaella.muuten vahvat hiukset
92023
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ruotsista löytyy yks hyvä paikka joka tekee erittäin onnistuneita strip-leikkauksia, tekevät myös fue-leikkauksia mutta noij isolle pinta-alalle strip on luultvimmin sopivampi semminkin jos hiukset ovat sivuilta ja takaa paksut niinkuin kerroit.

www.newhairclinic.se
Hinnat ovat huomattavasti inhimillisemmät kuin Nordströmillä eikä siellä tehdä mitään micro siirteitä vaan ainoastaan follicular unitteja. Muutoinkin luottaisin enemmän klinikkaan joka on eritkoistunu ainoastaan juuri hiustensiirtoihin eikä leikkele siinä ohessa mm. naisten rintoja yms. kuten Nordström tekee.

Äänestä

Jos kalju alue on 15cm x 15cm niin voisi kai kysyä että missä niitä hiuksia edes on?

15cm x 15cm = 225 cm2. Jos tuolle alueelle ajattelisi 45 FU:ta neliösentille niin siihen tarvittaisiin yli 10 000 FU:ta, jota määrää ei varmaan kenelläkään ole käytettävissä. Jos alueelle laittaisi keskimäärin 30 FU:ta neliösentille niin tarvittaisiin 6750 FU:ta (jota määrää tuskin sitäkään löytyisi) ja lopputulos olisi harva.

Kyllähän se nyt niin on, että olemalla reilusti kalju on aina parempi vaihtoehto kuin harva fleda ja 30 sentin arpi niskassa.

Mitä tulee tuohon Ruotsin klinikkaan niin enpä kyllä menisi. Strip-hinnat näyttivät edullisilta, mutta Cole/Feller ym. alan huiput tekevät FUE-operaation samaan hintaan.

Äänestä
  • näytäpäs jussi mulle joku lekuri ja todiste siitä et hän tekee 4000-5000 follicular unitin FUE operaation hintaan 46000kruunua= n.5000 euroa!!!! Tämän verranhan newhairclinic näyttää velottavan tuon kokoisesta strip-operaatiosta. Jos jostain saa tuohon hintaa tuon laajuisen FUE operatsuunin niin olen paikalla tunnissa, lupaan!!!

    Äänestä

  • Ilmaisin asian huonosti. Tarkoitin, että tuon Ruotsin klinikan FUE-hinnat ovat samaa tasoa kuin huippukirurgien FUE-hinnat maailmalla.

    Äänestä

  • No tuli laitettua liian iso alue! Alue on varmaan puolet tuosta,hiukset kun on hyvin niin ei huomma et ois kaljukaan.oon laittanut rogainea monta vuotta. ajattelin vaan kun suomessakin osataan siirtooperaatiot aika hyvin.siksi kyselisin kokemuksia.

    Äänestä

Otapa vaikka digikameralla kuvia päästäsi ja lähetä ne newhairclinikalle. Puhuin asiasta johtavan lekurin Mats Ingerssin kanssa ja hän sanoi, että hyvin otettujen kuvien perusteella pystyy tekemään melko hyviä arvioita. Mutta ota kuvat päivänvalossa ilman salamaa, kuvat sivuilta, edestä,takaa sekä päälaelta, myös hiukset kammattuina märkinä taaksepäin. Tärkeää että otat myös kuvan vaikka jonkun avustuksella niskahiuksistasi niin että nosta kammalla hiuksia ylöspäin niin että päänahka näkyy siitä kohdasta. Tämän avulla lekuri saa jonkinlaisen käsityksen donor-alueen hiustiheydestä. Toki live-konsultaatio on aina paras mutta kyllä kuvien perusteellakin, edellyttäen että ne ovat hyviä voit saada ainakin sen tuomien että et varmasti ole hyvä kandidaatti kuin myös sen jos olet erittäin hyvässä asemassa. Näitä kuvia voi lähettellä useimmille klinikoilla ja vertailla sitten itse kaikessa rauhassa tarjouksia ja tuomioita. Tärkeintä on luke aiheesta paljon!!!www.hairtransplant.net

Äänestä

että tämän alan todelliset ylipapit ja paavit löytyvät toistaiseksi vielä muualta kuin pohjoismaista. Itse jos raha ei olisi asia niin antaisin päälakeni joko Hassonin tai Wongin käsiin.

http://www.hairtransplantmentor.com

Tässä hyvä esimerkki miten hyvää jälkeä ammattilaiset voivat saada aikaan.

Äänestä
  • Miksi niillä harvoilla siirteillä pitää aina
    yrittää saada tukka kuin teini-iässä?
    Kun tämän näköiseen olisi edellytykset.
    Alla tosin "luonnollinen" tukka.

    http://www.moledin.ru/dela/photo/putin.jpg

    Jos sairaus on jo pitkälle edennyt, niin yhtäkaikki ulkonäkö on pilalla oli sitten
    millin siili tai vaikka tuomari nurmio style.
    Pitääkö loputkin ajella että muut ihmiset eivät
    tuntisi oloaan vaivautuneeksi. Eli antaa kasvaa
    loppuun asti!

    Äänestä

  • Käsittääkseni yksi parhaimmista Strip-klinikoista. Uteliaisuuttani kyselen, mikä on tilanteesi NW-asteikolla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hape kirjoitti:

niin missä olette tehneet suomessa? ja voitte suositella.ja paljonko maksoi?.itselläni kalju alue on noin 15x15 päälaella.muuten vahvat hiukset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu