Näin uudenvuodenaattona kun yksin kotona tietokoneen ääressä istuskelen, olisi mukava tietää kuinka monta yksinäistä kohtalontoveria minulla on. Eikös se mene niin että jaettu suru on pienempi suru, tai jotain....
Eli jos te kaikki näillä sivuilla nyt aattona käyneet voisitte jättää nimimerkkinne tähän ketjuun.
Eli jos te kaikki näillä sivuilla nyt aattona käyneet voisitte jättää nimimerkkinne tähän ketjuun.
Vastaukset 20
Vanhimmat
valitettavasti vietän tätä vuoden viimeistä iltaa yksin. ei ollut ketään kenelle soittaa ja ketä pyytää mukaan kaupungille. kurja nukahtaa kuunnellen raketteja, kun haluaisi itsekin olla niitä ampumassa kivassa kaveriporukassa. onnellista uutta vuotta teille kaikille, jotka tätä iltaa vietätte yksin.
nainen 27v ja yksin viinipullon kanssa, raketit paukkuu, ahdisti käydä kaupassa missä oli perheitä/pariskuntia/kaveriporukoita innoissaan illasta. Itse ostin ensi viikon evästarpeet töihin, en mitään erikoista täksi illaksi,
voi kun olis joku jonka olisi voinut kutsua ja sitä varten siivota ja laittaa pientä syötävää
Niinhän sitä sanotaan, että lauantait ovat kuin pieniä uusia vuosia, jolloin saa taas päätyä tulokseen, että elämä on pilalla.
Nuorempana tämä oli vielä kauheampaa, mutta kuten varttunut tuttavani taannoin totesi, edes epätoivo ei ole ikuista. Vaikka se mitä yleensä jankataan, että "vain päivä muiden joukossa" onkin tietysti roskaa, tästäkin selvitään. Onko se sitten tarpeeksi, eipä tietenkään. Rento rutistus vain kaikille siellä, tai herroille ehkä vain kohtelias käsiliike.
H.
Tässähän sitä ollaan. En kuitenkaan tunne oloani mitenkään surulliseksi juuri nyt.
minäkin olen yksinäinen,nyt vaa koneella surffailen ku ei muutakaa tekemistä oo.
Yksin olen, niin kuin yleensä muutenkin. Kukaan ei kutsunut uutta vuotta juhlimaan, eikä minulla ole ketään jonka olisin voinut kutsua seurakseni viinipulloa tyhjentämään ja pientä hyvää napostelemaan.
Vuoden vaihtuessa taidan vain katsella raketteja ikkunasta, kun sää on niin kehno ettei ulos tee mieli. Onpahan sentään kelvollinen tekosyy, niin ei tarvitse mennä ulos katselemaan muiden ilonpitoa.
Tekstaritervehdyksen voisin lähettää kahdelle tai kolmelle kaukana asuvalla sukulaiselle ja ystävälle. Ehkä niihin vastataan, ehkä ei.
..myös yksi, joka viettää uutta vuotta kotona. Hieman on yksinäinen olo. Kiva huomata, etten ole kuitenkaan ainoa.
yksikseni uuden vuoden aattoa viettelen mutta eipä tuo masenna yhtään. Älä ajattele että se olisi jotenkin surullista niin löydät ehkä yksinäisestä uudenvuoden vietosta iloa. Raketitkin ovat yhtä kauniita katseli niitä sitten yksin tai kavereiden kanssa.
Yksi kohtalotoveri lisää. Ei ole vaan sellaisia kavereita, joiden kanssa voisi näitä isompia juhlia viettää.
yksi äiti pojan kanssa , lapsen kanssa ihan kivaa mutta aikuisen seuraa kaipailisin, no katsellaan raketteja ja elokuvia, Hyvää Uutta Vuotta kaikille
En ole yksin, minulla on seuranani viimeinen vitosen seteli, jolla aion räjäyttää itseni rajattomaan riemuun.
Viimeiset kuusi vuotta joka vuosi on tapahtunut jotain pahaa.
Toivon itselleni todella yllätyksetöntä ensi vuotta.
Eipä kukaan toivottanut mulle minkäänlaista uutta vuotta.
Teille muille mä toivotan parempaa ja onnellista uutta vuotta!
Toivon sinulle Hyvää Uutta Vuotta 2006.
t: yksinäinen Marjukka
Samoin!
T.Yksinäinen muistelija.
jotka viettää aikaansa yksin tänäänkin.
Minä nyt satun viettämään yksin 365 päivää vuodessa. T:Hanna42
viimeinen yksinäinen?
minäkin olen yksin. Ulkoa kuuluu kauhea pauke.
Onnekasta Uutta Vuotta kaikille.
yksin eilen ja yön ja tänään =(
Juu ei tullut kutsua mihinkään viettämään aattoa vaikka kai aika monet tutut tietää että olen yksin kotosalla. Kaikilla on omat menonsa ja kuvionsa. Kapakat ei vois kyllä vähempää kiinnostaa, mutta oishan se ollu mukava vaikka telkkaa katsella ja höpötellä jotain jonnniinjoutavaa jonkun muun kuin itsensä seurassa. Toivotankin nyt ihan jokaiselle yksinäiselle HUOMATTAVASTI MUKAVAMPAA VUOTTA -06 KUIN MITÄ EDELLINEN OLI !
Johan sitä tottuu tähän.