Miten saan Moon Pearlin ??

Pelaan vanhalla 16-bittisellä koneella :)
Olen tornin huipulla pupujussina mutta en pysty käyttämään mitään aseita ja kaksi tyyppiä sanoo että täytyy olla moon pearl jotta voi muuttua takaisin omaksi tyypiksi. Miten ja mistä saan tuon kyseisen jutun ?? Olen yrittänyt peilillä mennä edestakas maailmojen välillä mutta ei onnistu ei tuo zeldaksi paluu..
7360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

... Moon Pearlin pitäisi tippua Kuusta sen jälkeen kun olet tarkastellut Kuuta Observatoriosta kaukoputkella.

Äänestä
  • ... nyt taidat sekoittaa Majora's Maskin ja A Link to the Pastin... ;D

    Äänestä

  • UPDATE_7515274 kirjoitti:

    ... nyt taidat sekoittaa Majora's Maskin ja A Link to the Pastin... ;D

    .... näin taisi käydä. Pahin virhe koko historiassani. ANTEEKSI KAIKILLE!!!!!!

    Äänestä

Ensiksi sanon, että sinä pelaat Linkillä, etkä Zeldalla. Sinun pitää pelastaa Zelda...

Ok... Sinun pitäisi olla nyt Dark Worldissa jäniksenä. Käytä Magic Mirroria, jotta pääset takaisin normaaliin maailmaan, eli Hyruleen. Nyt katso Hyrulessa vuoren kallioita. Ja mene takaisin warpiin, eli Dark Worldiin. Nyt huomaat, että kalliot eivät enää ole siellä, missä ne piti olla Hyrulessa. Sen kohdalla näkyy hieman erikoisen näköistä maata, eli mene sen päällä ja käytä Magic Mirroria päästäksesi Hyruleen. Nyt sinä olet niiden kallioiden päällä, eli hyppää niistä eteenpäin päästäksesi seuraavaan luolastoon. Moon Pearl löytyy sieltä.

Toivottavasti tuo auttaa. Anteeksi pitkä teksti...

Äänestä
  • On muuten tosi yleistä että Linkkiä sanotaan Zeldaksi :z

    Äänestä

  • landon2 kirjoitti:

    On muuten tosi yleistä että Linkkiä sanotaan Zeldaksi :z

    Kaikki minun kaveritkin sanovat Linkiä Zeldaksi... XD

    Äänestä

  • UPDATE_7515274 kirjoitti:

    Kaikki minun kaveritkin sanovat Linkiä Zeldaksi... XD

    yks pistää aina linkin nimeks Zel .... muuten täällä http://www.zelda.com/universe/ käsketään antaa linkin nimeks zelda :S ainakin noissa ansimmäisissä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


legeng of zelda link the pa... kirjoitti:

Pelaan vanhalla 16-bittisellä koneella :)
Olen tornin huipulla pupujussina mutta en pysty käyttämään mitään aseita ja kaksi tyyppiä sanoo että täytyy olla moon pearl jotta voi muuttua takaisin omaksi tyypiksi. Miten ja mistä saan tuon kyseisen jutun ?? Olen yrittänyt peilillä mennä edestakas maailmojen välillä mutta ei onnistu ei tuo zeldaksi paluu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu