Siis tää on aivan kamalaa vaikkakin ihanaa.. Siis olen niiiiiin rakastunut. Miten se kävikin ihan huomaamatta vaikka yritinkin väittää, että ystäviähän tässä vain ollaan. Nyt sitten joka hetki erossa on yhtä tuskaa ja ikävä on ihan mieletön. Toisen kanssa sitä on niin onnellinen ja haluaa olla lähellä koko ajan ja katsella toisen ihania silmiä ja kasvoja. Mutta mistä minä tiedän onko tämä molemminpuolista, kun en uskalla kysyäkään etten säikytä toista.. On hän ainakin minuun ihastunut, mutta silti. En pysty syömään enkä keskittymään mihinkään. Ja se tunne mikä valtaa kun hänet nään, tai silloinkin kun hän soittaa. Itkettää vaan enkä tiedä onko tämä onnea vai tuskaa.
Huoh
Rakastunut*
61120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sillähän siitä pääset :D
sama ongelma. Kaunis nainen on kyseessä, mut hänen ystävällisyys ja pienet teot ovat saaneet minut ainakin sekaisin. Kavereita mekin olemme mut hiukan "pelottaa". Me olemme kuitenkin niin eriluonteisia. Hänel vapaa-ajallakin vientiä varmasti, itselle taas riittää se et töitä on. No se rajoittaa et nainen on varattu ja minä en siihen väliin mene sotkemaan. No minullakin on sittenkin tunteet, mitä vähän jo epäilinkin. Ei ole samaa fiilistä kukaan muu pystynyt tarjoamaan vuosiin. Rakastumistako?
..selvästi olet rakastunut. Jos sattuu sellainen nainen vastaan,jota kohtaan "tuntee"..hmm..niin kyllä se erottuu massasta. Niinhän se on, ettei sydän kysele, onko tuo toinen varattu, tunteelle ei voi mitään.
No me ollaan hyvin samanluonteisia, ja ajatellaan samalla tavalla monista syvällisistäkin asioista. Aina on hauskaa, selvinpäin tai huppelissa, ja kaikesta voi puhua. Semmosta hassuttelua ja välillä täysin syvällistä filosofointia.. En ole kun kerran aikasemmin tuntenut tämmöistä. Minuakin pelottaa se, että hänellä kyllä olisi vientiä, ja jotkut naiset soittelevat, mutta toisaalta hän on mielummin aina minun seurassani. Tulen myös toimeen hänen kavereidensa kanssa ja hauskaa on aina porukassakin.
Ehkä asioiden kannattaa kuitenkin edetä omalla painollaan, hänen erostaan edelliseen tyttöystävään kun ei ole vielä niin hirveän pitkää aikaa. Seksiä olemme kyllä harrastaneet, mutta sekään ei nyt varsinaisesti kerro vielä mitään..
Tsemppiä sinulle, mutta tuossa olet kyllä ihan oikeessa, että varatun suhdetta ei kannata mennä sotkemaan. Toivottavasti asiat selviävät!
Aivan niin, tämä ihastuminen/rakastuminen on ihana, mutta kuitenkin kamala tunne. Ei pysty nukkumaan, ei syömään, sitä vaan ajattelee toista.
Eipä pitänyt tuohon mieheen edes ihastua, mutta nyt huomaa sen olevan totta. Kun vaan tietäisi, mitä toinen ajattelee...
Voisihan sitä tulkita naisen mielellä kaikkia eleitä ja sanoja, mutta taidanpa olla niin varovainen, että siihen en lähde, omalla mielikuvituksella leikimään.. En uskalla toiselta suoraan kysyä, olisi ikävää jos se mitä nyt on silloin rikkoutuisi. (sama harrastus)
Tuntuu, että viikko on ikuisuuden mittainen, kunnes hänet taas näen..
Outoa, kun nyt näin voimakkaasti tuntee tätä miestä kohtaan, koskaan aiemmin ei ole ollut näin "kauheaa".
Olin vielä kuukausi sitten niin rakastunut,
nyt häpeän koko episootia ja niin etten ilikiä
ees itteeni peilistä katsoa.