Spyro enter the dragonfly vika???

Ostin yllämainitun pelin tyttärelle joululahjaksi. Peli on platinum versio. Jostain kumman syystä peli nykii ja jää usein jumiin. Kävin vaihtamassa uuteen samanlaiseen myyjäliikkeessä mutta sama vika. Onko kellään ollut samoja ongelmia kyseisen pelin kanssa?
9409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole pelannu yllämainittua peliä mutta itsellä on joskus platinum pelit tehny kyseistä tökkimistä tai muuten vaan tilttaillut.tekeekö muilla peleillä?ja kannattaa ehkä kokeilla luku linssin puhdistusta

Äänestä
  • Eli muut pelit kyllä toimii niinkun pitääkin. Konsolikaan ei kahta kuukautta vanhempi.

    Äänestä

  • jape kirjoitti:

    Eli muut pelit kyllä toimii niinkun pitääkin. Konsolikaan ei kahta kuukautta vanhempi.

    sitten vika on todennäköisesti itse pelissä.mul ei oo ku yks platinum peli ja se onm toiminu normaalisti.mut aikasemmin on ollu ongelmia niiden kaa.joku ei muistaakseni toiminu ollenkaan.ota jostain lainaan pelin normaali versio ja kokeile sitä.jos toimii ni sit vaihdat sen platinumin siihen.ja yksi vaihtoehto on vielä se että kokeilee sitä platinum peliä jonkun toisen pleikassa.jos siinä ei toimi ni asia on selvä että pelissä on vika

    Äänestä

No siis Platinum versiohan ei poikkea alkuperäisestä mitenkään muuten kuin että kotelo ja levyn "julkisivu" ovat erilaiset. Peli itse on aivan samanlaatuinen kuin alkuperäiset mustanpuhuvat.

Ja muuten tuo kyseinen peli on ehkäpä yksi Pleikka2:n bugisimmista, eli siis et ole ainoa jolla peli jumittelee. Tietenkin voi auttaa jos kokeilet kiillottaa levyn pintaa mutta mahtaanneeko moinenkaan auttaa...

Äänestä
  • Siis putsaa levyä mut ei auta. Ekaa levyä kokeilin kyl toisessa konsolissa ja jumitti siinäkin mut toista en oo vielä kokeillu.

    Äänestä

Mulla kans jumittaa toi peli, mutt kumma kyllä se tekee sitä vain kun pelaan muistikortilla. Kun pelasin ilman muistikorttia, peli luisti kuin rasvattu.

Äänestä
  • Nimenomaan tämä peli jumittaa, tilttailee ja tökkii, vaikka kaikki muut pelit toimivat moitteettomasti.

    Äänestä

  • popoo kirjoitti:

    Nimenomaan tämä peli jumittaa, tilttailee ja tökkii, vaikka kaikki muut pelit toimivat moitteettomasti.

    Nytt se peli sekos lopullisesti. Sen grafiikka alkaa tehdä jotain haamu kuvia ja peli tökkii. Jos tapan lampaan, sen "haamu" jää palloilemaan maisemiin.

    Äänestä

Ei ole tuommoista vikaa... On ollut minulla vuoden ja on jumittunut vain kerran.Olisko teidän pelikoneessa vikaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jape kirjoitti:

Ostin yllämainitun pelin tyttärelle joululahjaksi. Peli on platinum versio. Jostain kumman syystä peli nykii ja jää usein jumiin. Kävin vaihtamassa uuteen samanlaiseen myyjäliikkeessä mutta sama vika. Onko kellään ollut samoja ongelmia kyseisen pelin kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu