savate

Minkälaisia kokemuksia savatesta tai siis lähinnä savate formesta? Itse ajattelin käydä kokeilemassa ja kohentamassa yleiskuntoa.
Aika vähän löytyi tietoa netistä - varsinkaan suomalaisilta sivuilta. Onko samantapaista nyrkkeilyn kanssa lisänä vaan potkut??
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minuakin kiinnostaa, eli kaikki asiasta tietävät vaan vastailemaan.

Äänestä

Varmaan olet tuonne kurviin menossa treenailemaan kun siellä alkaa kurssit 15.1.

Sekä lajista että treenipaikasta löytyy lisätietoa osoitteesta www.savate.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teppo kirjoitti:

Minkälaisia kokemuksia savatesta tai siis lähinnä savate formesta? Itse ajattelin käydä kokeilemassa ja kohentamassa yleiskuntoa.
Aika vähän löytyi tietoa netistä - varsinkaan suomalaisilta sivuilta. Onko samantapaista nyrkkeilyn kanssa lisänä vaan potkut??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu