Minkälaisia kokemuksia savatesta tai siis lähinnä savate formesta? Itse ajattelin käydä kokeilemassa ja kohentamassa yleiskuntoa.
Aika vähän löytyi tietoa netistä - varsinkaan suomalaisilta sivuilta. Onko samantapaista nyrkkeilyn kanssa lisänä vaan potkut??
Savate
1
309
Vastaukset
- Noiprub
Moi!
Varmaan oletkin jo löytänyt sivut www.savate.com, sieltä löytyy perustieto lajista. Mulla on ainakin erinomaisia kokemuksia lajista, vaikkakin olen vasta lajin aloittanut. Lyönnit on nyrkkeilyn lyöntejä, mutta ei oikein voi sanoa, että potkut olisivat lisänä, sillä ne ovat hyvin suuri osa lajia, mielestäni lyöntejä suuremmassa roolissa. Itse aloitin ihan Savatessa, mutta Savate Forme on kuulemani mukaan erinomainen kuntoilulaji! Kannattaa ehdottomasti kokeilla! Minä olen ainakin viihtynyt erinomaisesti ja tuntien jälkeen salilta lähteekin suuri joukko iloisia ja aina vähän lisää oppineita miehiä ja naisia, joten laji lienee muillekin mieleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694801KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883745- 1813390
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?763165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502899- 251984
- 241921
- 1791724
- 301676
- 431385