Lumisessa metsässä. Juuri oli telkkarissa kuvaa Pohjoiskarjalasta, jossa kopteri sahasi oksia isosta kuusesta, joka oli ihan suorassa, mutta oksat oli lähes linjassa kiinni. Se on P-puhetta, että määräysten mukaiset johtokadut olisivat kunnossa. Kunnon sakot vaan ja jätkät hommiin. Konsulit valvokaa!! Arvioidaan tekemätön työ ja vähennetään Liliuksen optioista!
Ei näytä
Olevan johtokatuja
1350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
valittaa. Suurin osa on sähkölaitosten kätyreitä ja he ovat ihan mielissään, kun ihmiset on ilman sähköä viikkokausia. On kuulemma ihan turhaa valittaa. Sähkön hinta vaan kuulemma nousee, jos linjoja raivataan samalla tavalla, kuin niitä ennen raivattiin. Isännät kuulemma ei anna hakata metsiään vielä kaiken lisäksi??!!
Ilmasto on menossa jääkauteen päin. Kasvihuoneilmiö on propagandaa. Lumi ei ole enää samanlaista kuin kymmenen vuotta sitten. Se on raskaampaa nyt. Sähkölaitokset ei kerta kaikkiaan voi mitään tilanteelle.
Tällaista mieltä nämä miehet ja naiset ovat.