Kauris (mies) ja härkä (nainen) ???
Millaista yhteinen elämä? Kestääkö olla erossa? Sänkypuuhat, sujuuko? Osaavatko käsitellä silkkihansikkain tälläista herkkää härkää? Olen niin rakastunut, en vain tunne häntä.
Millaista yhteinen elämä? Kestääkö olla erossa? Sänkypuuhat, sujuuko? Osaavatko käsitellä silkkihansikkain tälläista herkkää härkää? Olen niin rakastunut, en vain tunne häntä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
TUTTAVAPARISKUNTA : nainen härkä ja mies kauris. Siinä liitosssa on oltu ilman sänkypuuhia ties kuinka kauan- mies ei vaan haluu enää. Ja härkänainen kärsii ( tuosta puuttesta ) tylsästä , mutta kovin kunnollisesta miehestä. Kauris on kyllä herkkä ja tunteellinen, ehkäpä liiankin herkkähipiäinen - arki on vaan vienyt romantiikan.
" arki on vaan vienyt romantiikan."
Kyllä se on silloin vika molemminpuolinen,
ei siinä tarvita mitään herkkähipiäistä olla..
ei nyt sillain mut ihan et jos et edes tunne; mihin olet rakastunut?! -mielikuvaan. kunhan et vaan pety kun tulee aamu ja kylmät jalat.
No mulla on kokemusta toisinpäin monen vuoden osalta. Mies oli härkä ja minä nainen kaurus. seksi oli loistavaa ja asioista voitiin aina keskustella. Riideltiin ehkä pari kertaa vuodessa, ja elämä oli mukavaa. Ehkä liiankin ja siksi kai erottiin. Kumpikaan ei tiedä eron todellista syytä, tai sitten ei uskalla sanoa, mutta uskoisin että hienosti menee :)