Markku Manninen?

Tietoa?

Hei.

Onko kokemuksia kyseisestä astrologista ja jos on, niin miten häneen saa yhteyden ja mitä velottaa? Käyttääkö uutta vai vanhaa aurinkomerkkijärjestelmää...laatiiko edes henkilökohtaisia horoskooppeja (siis luonneanalyysejä)?

Kiitoksia.

21

26158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh... Vanhana Ursan jäsenenä en yleensä koske tähän aiheeseen kepilläkään, mutta nimi ja naama on kyllä tuttu. Tavattiin Pauanteen pikkujouluissa joskus 90-luvun alussa. Se oli jonkinlainen viikonloppukurssi otsikolla 'Kolmannen vuosituhannen tiedemuodot'.
      Varsin hauska ja älykäs tyyppi, mutta en menisi ostamaan häneltä käytettyä autoa. Tulihan siinä tehtyä minullekin jonkinlainen syntymähoroskooppi ilmeisen kauheassa kankkusessa (minullakin vähän harva olo kuin lahnaverkolla). Kieltämättä siinä oli muutamia aika osuvia kohtia, mutta sitten kun hän väitti, että minulla on samanlainen julkisuudenkipeys kuin Madonnalla ja Lenitalla (oliko se nyt Kuu Leijonassa vai mikä...) niin johan minulta pääsi paskanen nauru. Samaa mieltä ovat kaikki tuttavat, joille olen niistä pippaloista kertonut.

      Jos en väärin muista, Manninen sanoi itse olevansa kala ja nouseva kaksonen, jonkalaisten yleinen elämäntehtävä on kerätä liiat rahat pois yksinkertaisilta. Niin että jos sinulla on löysää rahaa, itsepä päätät sen käytöstä ;)

      • astrokaima

        Manninen on Aur. Kalat ja nouseva Jousimies.


      • Tiiu tietää
        astrokaima kirjoitti:

        Manninen on Aur. Kalat ja nouseva Jousimies.

        Mannisen kartan nousumerkki on Kauris eikä Jousimies. Saturnus, nousumerkin johtotähti tosin on jousimiehessä.


      • Kulkija*
        Tiiu tietää kirjoitti:

        Mannisen kartan nousumerkki on Kauris eikä Jousimies. Saturnus, nousumerkin johtotähti tosin on jousimiehessä.

        Kyllä, nousu-Kauris on hän.


      • dsvvdsvsdvsd

        Oliskohan taidot ja ymmärrys kehittyneet sieltä 90 -luvun alkupuolesta?


    • ...

      Markku Manninen on Eeva-lehdessä astrologina ties kuinka monetta vuotta, ja ainakin minusta hänen merkkikohtaiset tulkintansa siellä ovat hyviä ja osuvia. Eevan horoskooppisivulta löytyy Mannisen sähköpostiosoite (en kehtaa laittaa tässä julkisesti, onkohan ees sallittua).

      • puhelinnumeroa?

        Miten voi varata ajan?


      • Tiiu
        puhelinnumeroa? kirjoitti:

        Miten voi varata ajan?

        Edellä sanottiin, että MArkku M:n s-posti osoite olisi Eeva lehdessä, kokeile sitä kautta. Luulen, että känny nro on miehellä salainen, muuten ei sais hetkenkään rauhaa.


    • Onkohan herralla nettisivuja?

      • Kulkija*

        Googlella löytyy... www.diktaattori.fi ja sieltä Sikariporras --> Yhteystiedot.


      • Kulkija* kirjoitti:

        Googlella löytyy... www.diktaattori.fi ja sieltä Sikariporras --> Yhteystiedot.

        Kiitos!


    • Ikimuistoinen kokemus

      Minä kuuntelin kymmenisen vuotta sitten kaksi ja puoli tuntia kiehtovaa tarinankertojaa, joka Malboron polttelun ja kahvin juonnin lomassa maalaili minulle sielunmaisemiani. Istuin haltijoituneena minulle tarjotun monologin ääressä.
      Osassa tarinaa tunnistin itseni päähenkilöksi, osassa olin vain yleisönä. Minulle on ihan sama, mahdunko tarjottuun muottiin - kokemus oli vertaansa vailla joka sanan verran.
      Muistoksi sain c-kasetin, jota olen kuunnellut kuin radio kuunnelmaa. Suosittelen lämpimästi!

      • Easywise mandragon

        Tuo viimeinen vastaus oli juuri samankaltainen valtaisa kokemus myös minulle. Hyllyssä on c-kasetti vuodelta 2000.

        Monta kertaa minun on pitänyt mennä tapaamaan ko. ukkoa, mutta aina joku keskeyttänyt. Nyt en taas muista e-mail osoitetta enkä puhelinnumeroa enää. prkl.


      • haaveilija

        Hei,Sinä joka olit Markun pakeilla kymmenisen vuotta sitten!
        Niin myös minä koin,ehkä elämässäni ensimmäisen kerran olevani tähti! Se oli upeaa! En valehtele jos kerron minun ystävä/ tuttavapiiristä vähintään parinkymmenen ihmisen allekirjoittavan saman!
        Mitä parasta syksyä sinulle:)


    • nousu oinas

      Olen käynyt Markulla vuosia ja loistava astrologi!Mielenkiintoinen näkemys atrologiasta....Ehdottomasti mielestäni paras!!

      • markku m

        Ei Eeevalehden elokuun horoskooppia ole julkaistu lainkaan netissä?


    • nousuneitsyt

      Kävinpä viime syksynä Mannisen vastaanotolla,en ollut koskaan aiemmin häntä tavannut ja eräs ystäväni antoi yhtistiedot. Kuuntelin pari tuntia juttuja omasta elämästäni, elämästä yleensä jne. Sain muistoksi muistitikulle asiat mistä hän puhui ja kartan. Jälkeenpäin tajusin kuinka hieno tuo kokemus oli! Olin melko ällistynyt tuosta istunnnosta ja menin sinne vaan huvikseni ja uteliaisuuttani. Älykäs, sivistynyt mies,pitää kissoista, voimaannuttaa vähän hukassa olevia ja muitakin..

      • monia_analyysejä_takana

        Omat kokemukseni ovat olleet hienoja, kun arvioin miehen antamaa analyysiä.... näin elämä on mennyt, enkä ole niihin paljon voinut vaikuttaa.
        Herralla on myös sivut trijata.com


    • Lorna1145

      Aika helkkarin hyvin on tiennyt elämäni käänteet. Niin maan prikulleen. Nyttemmin en tiedä onko taantunut, mutta 2010 kun minulle "ennusti", on käynyt tismalleen toteen.

    • Anonyymi

      Vieläkö Manninen ottaa vastaan asiakkaita ja mistä yhteystiedot?

    • Anonyymi

      En ole kuullut Mannisesta mitään pitkiin aikoihin. Mulla on hänen puhelinnumeronsa mutta tuski se on enää käytössä.
      On kyllä Suomen paras astrologi. Olen käynyt kolme kertaa häntä tapaamassa ja yhdellä hänen kursseistaan. Mannisella on loistava 9 osainen kuusarja alfasta omegaan johon me kaikki mahdumme. Tuon avulla pystyy näppärästi esim vaikka katsomaan ideaali puolison itselle.
      Mannine on kyllä mullistanut elämäni ja saan edelleen voimaa kuunnellessani noita kasetteja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1894
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1224
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1095
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      902
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      849
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe