Ärsyttävää.....

No heissan.Löytyisikö keneltäkään hyviä neuvoja ns. levottomiin jalkoihin ja suonenvetoon.Olisi mukavaa jos joku vinkki auttais vaivoihin...alkaa
harmittaa moiset vaivat.Raskausviikkoja 24.
7744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mulla auttoi joskus suonenvetoon villasukat. ERäs tuttavani ottaa suonenvetoon suolavettä, menee niin tosi nopsaan ohi.

Äänestä

käskettiin syödä magnesiumia just noihin vaivoihin. On auttanu. Mulla alko nuo oireet kanssa joskus viikolla 25 enkä saanu nukuttua sen takia. Ensin tuli jalat kipeämmiksi mutta sitten helpotti. Nyt viikkoja 33 1 ja kramppeja on vaan satunnaisesti.

Äänestä

lasillinen vissyvettä ennen nukkumaan menoa.

Äänestä

auttaa kun laitat jalat jääkylmään veteen.

Äänestä

Kiitos kaikille vinkeistä,yritän niiden avulla helpottaa oloani.

Äänestä
  • Itselläni auttoi kun söin banaaneja, ne on kaiken lisäksi terveellisiä ja hyviä välipaloja. Niistä saa magnesiumia, toinen vaihtoehto on syödä magnesium-tabletteja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sarppa kirjoitti:

No heissan.Löytyisikö keneltäkään hyviä neuvoja ns. levottomiin jalkoihin ja suonenvetoon.Olisi mukavaa jos joku vinkki auttais vaivoihin...alkaa
harmittaa moiset vaivat.Raskausviikkoja 24.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu