Pitäs järjestää saunailta, mut minne? Nekkari ja telakka on rempassa, carting centteriä ei oo olemassakaan..Onks kellään hajua jostain asiallisesta mestasta, mihin vois saada synttärisaunakekkerit aikaseks??
saunaan!
neilikka
91664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
joskus muinoin ainakin lehtoniemessä toimintakeskus niemi vuokrasi saunapaikkaa, siisti hyvä paikka joskin syrjässä...
Syrjässä? Morjens, seksi vie ja taksi tuo :)
Malttakaa nyt helmikuun vaihtumiseen odottaa...eiköhän Harrisonin saunatilat tarjoa vastinetta rahalle mukavasti...samoin kuin ilmeisesti Telakankin, tai mikä siitä paikasta sitten nimeltään tuleekin. Jarille on nostettava hattua!
helppo oottaa helmikuuhun, ku syndet on tammikuussa...varmaan sit rantauduttava lehtoniemeen.
Eväskontin yhteydessä olevaa saunatilaa vuokrataan...sijaitsee Relanderinkadulla!
Rammari, Honkapirtti (kaatopaikantien varrella), olikohan se Eveliin Rellulla, uimahallin alakerta, Navitaksen yläkerta... niitä on vaikka kuinka paljon kun vaan jaksaa etsiä.
kalastajien maja tyyskässä oiva vaihtoehto ja edullinen myös.
Aivan loistavat tilat, ja ainakaan aikaisemmin ei ihan sikakalliit olleet!
Invalidit ry:n omistama mökki. Sauna tilava ja rantaan 10 metriä. Vuokra halpa jotain 30e vuorokausi. 20 minuutin kävelymatka hotellille.
nii vai lenkkarit vai