Pin up -kalenteri morsiamesta

Hei,

Tiedättekö jotain valokuvausliikettä yms., jossa voisi teettää polttareissä päivänsankarista pinup -tyylisen kalenterin annettavaksi sulhaselle huomenlahjana?

Jokaisella polttarisivustolla tällaisesta mahdollisuudesta kerrotaan, mutta missään ei saa yhteystietoja, mistä tällaisen kuvauksen voisi tilata Helsingissä.
52796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi Päivää!!!

Siis toivottavasti tuo on vitsi.
Kyllä on tyylikäs maku.

Äänestä

Eköhän tuohon pysty kaikki ammattikuvaajat, jotka yleensä ottavat henkilökuvia. Itse kalenterihan on valokuvavalmistajien perustavaraa, joten sen voi tehdä kukin omista kuvistaankin, jos joukossa vain on hyviä kuvaajia. Itse sain häiden jälkeen valokuvakansion polttareista ja siinä oli pinup henkisiä kuvia vaimon lisäksi hänen kavereistaan ;-)

Äänestä
  • Heips, pin-up poseeraus on sen verran haastavaa et parhaiten se onnistuu jos kuvaaja on tuttu, harrastaako kukaan teistä valokuvausta? Ite oon tehnyt vastaavan kalenterin ammattikuvaajalla mutta se on kallista, 12x muotokuvan hinta. Eikö kantsisi varata jollekin hyvälle kuvaajalle kamera käteen ja alkupolttareiden aikana (ennen kuin morsion näyttää känniläiseltä) ottaa erilaisia kuvia morsmaikusta?

    Äänestä

pinup kalenterilla? Kyllähän se sitä muijaansa näkee 24/7 naimisiin menon jälkeen, antakaa mieluummin joku oikea tissi kalenteri jossa on kauniita naisia.

Äänestä

Kannattaa tehdä itse, minusta on sellainen tehty tosin ei huomenlahjaksi, mutta joululahjaksi avomiehelleni. Ystäväni ottivat kuvat minusta ja avokkini oli enemmän kuin tyytyväinen kalenteriin, vaikka hän näkeekin minut 24/7 =)
Joten ei muuta kun hauskoja kuvaushetkiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaaso kirjoitti:

Hei,

Tiedättekö jotain valokuvausliikettä yms., jossa voisi teettää polttareissä päivänsankarista pinup -tyylisen kalenterin annettavaksi sulhaselle huomenlahjana?

Jokaisella polttarisivustolla tällaisesta mahdollisuudesta kerrotaan, mutta missään ei saa yhteystietoja, mistä tällaisen kuvauksen voisi tilata Helsingissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu