Playa del Ingles, hotelli Los Arcos

HEI !
Onko kukaan ollut Inglesissä hotelli Los Arcosissa ?
Esitteitä tutkiessamme hotelli vaikuttaa aivan mainiolta. Jos jollakin olisi omakohtaisia kokemuksia, niin lukisimme niistä mielellämme.
Lähtijäjoukko koostuu : 2 aikuista ja 2 lasta (12v ja 15v).
41518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei,

Palasimme muutama päivä sitten ks. hotellista ja aiomme reklamoida siitä tjäreborgille. Esitteen perusteella hotelli vaikutti todella hyvälle, totuus on kuitenkin hiukan toisenlainen.

Huoneistot hotellissa ovat pääsääntöisesti erittäin kuluneita. Muualla keskustelupalstoilla tästä oli mainintoja muiltakin. Varsinkin alueen laidoilla oleviin huoneistoihin kuuluu yötäpäivää voimakasta liikenteen melua. Yleisilmeiltään hotelli on sen oloinen että ylläpito olisi unohtunut muutamaksi vuodeksi ja nyt siellä sitten tehtiinkin jonkin verran kunnostuksia, jotka sitten alkoivatkin piikkauksella ja porauksella tasan 08:00. Siihen sitten saikin heräillä joka aamu pyhiä lukuunottamatta.

Lapsiperheelle varmaankin peseytyminen tulee tuottamaan suuria ongelmia. Huoneistoissa on huoneistokohtaiset lämminvesivaraajat, ja lämmintä vettä tulee n. 3-5min, sen jälkeen saa odottaa tunnin ennen kuin sitä lämpeää lisää. Hotellin pyyhkeisiin sitten kun kuivaat itsesi sen kyllä haistaa (ovat jotain 4-5v vanhoja, järkyttävän hajuisia repaleisia oransseja luuttuja).

Los Arcosin hinnalla saa takuuvarmalla parempaa vastinetta rahoille muualla. Lähinnä hotelli tuntuisi olevan ruotsalaisten/norjalaisten suosiossa, liekö sitten sieltä nuo matkatoimiston mainostavat tyytyväiset kanta-asikkaat?

Äänestä
  • Lämmin kiitos kommenteistasi! Täytynee harkita hotellia uudelleen. Ei näköjään ne esitteet aina kerro koko totuutta ja matkanjärjestäjiltä saa vain pyöreitä vastauksia.
    Olimme lokakuussa -05 Bahia Meloneraksessa, joka oli meidän perheelle mitä mainioin hotelli.
    Nyt olemme suunnittelemassa ensi syksyn matkaa ja ajattelimme kokeilla jotakin toista hotellia. Näyttääkin kovin hankalalta valita mukava/mieleinen hotelli, jossa olisi lähellä sukellus/pyöräily/autonvuokraus mahdollisuuksia.

    Äänestä

Hei, Ymmärsinkö oikein, että olette lähdössä syksyllä Inglesiin? Jos oli näin, niin toinenkin kielteinen kommentti ao.hotellista on paikallaan; bungalovit(3:n riveissä)on todella "loukkoja", pimeitä ja nuhruisia ja koko alueesta sai nuhruisen ja hoitamattoman vaikutelman. Todella, edes esitteenkään mukaan ei matkaa ostaessaan voi valita bungalovin sijaintia ja jos huono tuuri käy, niin "loukko" on varmasti vilkasliikenteisen kadun varrella ja ainoa kuulo- ja näköeste on hatara aita joka on rikki! Lisäksi paikka on julmetun suuri, numerointi bungaloveissa oli yli 300! Takuulla löydätte mukavamman paikan. Ettekä mielestäni mahdu koko perhe ( 12v ja 15v kakrut?) samaan bungalowiin, niin ahdas se on.. 12 ja 15 v. tarvitsee jo omaa tilaa, vai mitä..Mutta kuitenkin; kivaa lomaa!

Äänestä
  • ihan hyvä majapaikka se los arcos on - ei mikään loistohotelli mutta siisti ja mukava alue. ollaan käyty ja mennään taas uudestaan - sijainti meille erittäin sopiva, siivous toimii ja allasalueet hyvät. sisustus on joissain huoneistoissa kuluneempaa kuin toisissa mutta enpä nyt "loukoksi" luonnehtisi kumminkaan. ja saatavilla on myös kolmioita joihin 4 henkeä sopii hyvin, kaksiossa on varmasti ahdasta. hauskaa lomaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


M&E kirjoitti:

HEI !
Onko kukaan ollut Inglesissä hotelli Los Arcosissa ?
Esitteitä tutkiessamme hotelli vaikuttaa aivan mainiolta. Jos jollakin olisi omakohtaisia kokemuksia, niin lukisimme niistä mielellämme.
Lähtijäjoukko koostuu : 2 aikuista ja 2 lasta (12v ja 15v).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu