Sarin talli

Kaisa

Aion alottaa ratsastuksen Sarin tallilla:)Haluisin kuitenkin tietää siitä tallista ensiksi:
1.Kertokaa ratsastuksen opettajasta millainen hän on
2.Minkälaisia ratastustunteja siellä on?
3.Minkälaisia hevosia siellä on?
4.Pitääkö hevonen laittaa itse vai laittaako sen joku muu?
5.Minkälaista porukkaa siellä käy?
6.Onko hevosilla hoitajia,jos on niin kuka on paras,ystävällisin ja avulian hoitaja?

Kertokaa myös kaikkea muuta!
Kiitos paljon vastanneille!

3

1111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö!

      Sari on tosi pätevä opettajana ja siellä on osaavat hyvät hevoset.oma hevonenkin on siellä jota myös käytetään tunnilla.en ole vielä mitään moitteita saanut tai kuullut että olisi jotain pahaa sanottavaa.tiedän sarin juvan ajoilta jo.sari valitsee itse ratsastaljalle hevosen mutta saat kuitenkin itse satuloida sen ym...harjata ja sen semmoista.hevosia on kaikenlaisia suokkeja, pv, poneja ym...Vaikka talli on iso niin siellä käy omien tietojen mukaan asiallista ja osaava porukkaa(auttelijaita ihmisiä)!Älä pelkää kysyä apua tai neuvoa!Hoitajista en tiedä sanoa....terv. eräs hepan omistaja

      • Tuntiratsastaja

        Niin, minkä niminen heppa sulla tyttö on Sarin tallilla? Itse käyn vain tunneilla kerran viikossa, mutta olisi kiva tietää! ;-)


    • Tuntiratsastaja

      1.Sari on pätevä opettaja. Vaativa ehkä ja saattaa sanoa asiat joskus aika suoraan ja tiukastikin, mutta muistaa myös kehua kun teet oikein.
      2.Ratsastustunnit kestävät 60 min. Harjoitukset ovat monipuolisia ja vaihtelevia ja suunniteltu kunkin ryhmän tason mukaan.
      3.Hevoset ovat kilttejä ja osaavia, mutta joukossa on joku koulutustasoltaan vaatimattomampi. Hevoset jaetaan kuitenkin aina ratsastajan taidot huomioiden. Myös jotkut yksityisehevoset käyvät välillä tunneilla.
      4.Hevoset laitetaan itse kuntoon ja myös hoidetaan tunnin jälkeen. Apua voi tietenkin pyytää muilta paikallaolijoilta.
      5.Tallilla käy mukavaa porukkaa! :-) Tallilla käy aika paljon aikuisia, mutta myös lapsia ja nuoria. Junnut ja sennut ratsastavat pääsääntöisesti eri ryhmissä.
      6.Hevosilla on hoitajat ja kaikki ovat avuliaita ja ystävällisiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4936
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3506
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2953
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2935
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2757
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2280
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      39
      1778
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1700
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1691
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1584
    Aihe