se viestisi on siirretty yhteiskunta/terrorismi palstalle. Vähemmälläkin möykkäämisellä olin sen kertonut kyllä :)
nimim. rautaristi;
Gohar
9672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"olisin kertonut..." jne
mieti tarkkaan kielenkäyttöäsi seuraavan kerran kun kirjoitat tänne,mikäli haluat jatkossakin keskustella tällä palstalla.
mitä, kai täällä on oikeus suuttua? Möykkätte te muslimitkin jatkuvasti joten kai sinä kestät kun jonkun toisen kattila kiehuu yli?
Gohar, olet hyvä esimerkki islamin suvaitsemaisuudesta. Kaikki kunnollisetkin arvostelut poistetaan, jos ei kokonaan, niin sitten muille palstoille.
Sitten ne, jotka kehuvat islamia sokeasti, ei koskaan tarvitse miettiä, kelpaako jutut tänne.
Monet hillitytkin arvostelut ovat täältä lähteneet, ja sitten jonkun pellen itsensä kanssa juttelut, joissa ei päätä ei häntää, koristavat näitä sivuja.
Miksi ei muilla palstoilla ole samanlaista sensuuria? Siksi, että siellä on fiksut, ajattelevat ja suvaitsevat seriffit.
palstan säännöt ovat niin yksinkertaiset että pitäisi tyhmemmänkin osata...
Näköjään tälläkin palstalla (kuten maahanmuuttajat palstallakin) keskityt lähinnä muiden morkkaamiseen ja halveksuviin heittoihin sensijaan, että osoittaisit sitä islamilaista suvaitsevaisuutta ja rakkautta - tai edes joskus keskustelisit itse asiasta, etkä vain huutelisi loukkauksia.
kertoa minulle suomenkielinen sanottuna,
"Kurban Bayramı"? Kiitos.
Uhraus juhla sananmukaisesti.
Joka siemeni uuden ruusun joka ruusu uuden kevätpäivän
joka uuden kevätpäivä rakkauden/ilon/onnen
joka rakkaus ilo ja onni rukouksen
joka rukous yksin Hänelle, Hän on Jumala, ainoa, kaikkivaltias.
Toivon, Jumala anta anteeksi kaikkille ja
hyväksyy kaikkien uhraus juhla.
Anteeksi vain mutta en ole oikein ymmärtänyt kantaasi Islamiin.