Voi olla mahdollisesti jännetupen leikkaus edessä. On vaivannut reilun vuoden. Kuulemma jotain puhdistusta ja muuta pitäisi tehdä. Onko millainen operaatio? Tähystyksestä lääkäri puhui. Onko parantunut miten ja kestääkö toipuminen kuinka kauan?
Jännetupen leikkaus?
Kysyjä.
41468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No mikset kysynyt lääkäriltäsi? se varmaan tietäs asian paremmin, kun kukaan täällä.
Minulla on nilkasta puhdistettu jännetuppi selkäydinpuudutuksessa. Toimenpide kesti noin puolituntia. Arpi on noin 6 cm pitkä. Pari päivää olin töistä pois, kipua ei ollut ollenkaan. MUTTA minä menin liian aikaisin töihin ja siihen kertyi nestettä jota piti käydä otattamassa pois. Joten vaikka se ei ole kipeä niin malta pitää se levossa.
Olet siis menossa jännetupen puhdistusleikkaukseen? Itse olen menossa jännetupen korjausleikkaukseen. Jännetuppeni on revennyt.
Itse olin perjantaina jännetupen korjausleikkauksessa. Käsi on todella kipeä ja nyt opettelen tekemään asioita yhdellä kädellä. Millaisessa tilanteessa sulla se on mennyt?