avensiksen tuuliohjain

Olisikohan kenelläkään tietoa saisiko suomenmaasta farmari avensikseen taakse tuuliohjainta, tuntuu sotkevan aika pahasti pölyävällä alustalla. Toyotan oma on minusta hieman turhan hinnakas valmistuskustanuksiin nähden.
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole nähnyt kuin noita tojon omia, jotka on suolasen hintasia (varmaankin saatu uuteen autoon kaupantekijäisiksi?).
Olen havainnut että niissä on takalasi yhtä pölyinen kuin muissakin.
Itse asiassa tuon lipan pitäisi olla takalasin alareunassa, että pöly ei nousis lasille asti. Vois olla ehkä aika erikoisen näkönen viritys farmarissa :)
Mulla oli aikanaan 3-ov Kadett E:ssä sellanen kuminen spoileri takalasin alla, ja siinä ei tarvinnu takalasin pyyhintä just koskaan. Oli se lasi tosin pirusti vinompikin.

Äänestä

minulla on toyotan oma ja sanoisin, että siinä menevät rahat hukkaan, jos toivoo puhdasta takalasia.

kuten joku esitti aikaisemmin, oikeampi paikka saattaisi olla lasin alareunassa, mutta kuka tietää...

kuka muuten tietää, miten ohjain on kiinnitetty lasin yläreunaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sako75 kirjoitti:

Olisikohan kenelläkään tietoa saisiko suomenmaasta farmari avensikseen taakse tuuliohjainta, tuntuu sotkevan aika pahasti pölyävällä alustalla. Toyotan oma on minusta hieman turhan hinnakas valmistuskustanuksiin nähden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu