Heips! Olen 31-vuotias nainen, rajatapaus rapu-kaksonen (synt.21.6), nouseva neitsyt ja kiinalaisessa puutiikeri. Viime vuosi oli melkoista myllerrystä ja muutosten aikaa. Onko tuleva vuosi seesteisempi ja onko minulle luvassa onnellinen parisuhde ja jos on niin onko uusi tuttavuus vai kenties joku jonka jo tunnen? Miten taloudellinen tilanteeni? Saankohan remonttini valmiiksi? Onnistuuko suunnitelmani koiranpentujen suhteen? Onko minulle luvassa matkoja? Onko työpaikan vaihtoa näkyvissä? Kiitos jo etukäteen!
Tara!!!
Tiikeri
2142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Taisit kirjoittaa tuolla jo aiemmin, mutta kirjoituksesi ei ollut osoitettu suoraan minulle, ja koska minua odottaa niin monen pyynnnöt, niin en siinä vastannut sinulle. Mutta katsotaanpa...
Niin, olet rajatapaus - mielenkiintoista !
Haluat ja pyrit pitämään aina tilanteet hallinnassasi. Sinulla on monta projektia meneillään, nautit pienestä positiivisesta stressistä. Onnistumisesi riippuu osittain siitä miten herkästi aistit myönteisiä asioita, joita kyllä on selvästi ilmassa. Myönteinen ajattelu ja sinussa jo oleva uskallus auttaa sinua menestymään tänä vuonna.
Viime vuosi aloitti myllerysten ja muutosten prosessin, jonka tämän vuoden aikana tulet viemään loppuun. Tänä vuonna sinulla on hyvät mahdollisuudet saada lähes kaikki mitä haluat - ja haluathan sinä paljon ! :) Se ilmenee jo tästä sinun pyynnöstä ja kertomuksestakin.
Saat vuoden aikana tunnustusta ja hyväksyntää. Muista myös sinua tukeneita ystäviä.
Taloudellinen tilanteesi askarruuttaa sinua itseäsi, ole kuitenkin huoleti. Kevään aikana, varsinkin huuhtikuusta lähtien se tulee kohenemaan ja suunnittelet itse sen siihen malliin että loppuvuodesta pärjäät enemmän kuin mainiosti ! Voisit siihen asti kerätä pientä vararahastoa, vaikka menoja sinulla nyt onkin melkoisesti.
Työssäsi sinulla on ollut hieman keskittymisvaikeuksia, mietit ehkä työpaikan
vaihtoakin. Sinulle ilmaantuu jonkinlainen uusi mahdollisuus, harkitse kuitenkin tarkkaan.
Loppuvuodesta näkisin sinulle seikkailua, saattaa olla matkustamisen aika. Loppuvuonna myös eräs ihmiskontakti tulee erityisen tärkeäksi.
Tunnemyrskyjä on tiedossa tuossa keväällä ja huipentuu tuossa juhannuksen tienoilla. Sinua viedään...ja harkitse tarkkaan valintaasi ! Siinä punnitaan juuri tuota mitä itsekin mietit kysymyksessäsi - eli uusiko voittaa vanhan ?! Se on sinun päätettävissäsi. Nautit kuitenkin huomiosta, jonka osaksesi saat. Kyllä tilanne ratkeaa oikealla tavalla, vaikka jossain vaiheessa saattaa tuntua ettet osaa tehdä valintaa. :)
Sinun projektisi koskien mm remonttia ja koiranpentuja etenevät vuoden aikana. Paljon työtä se vaatii ja muista välillä "relata" ja pysähtyä !
Joku voi olla sinulle kateellinen ja osoittaa sen tylyllä tavalla. Toisaalta sinulla on myös tukijoukko kannustamassa sinua. Ilahduta myös joskus heitä !
Näen sinussa todella energisen naisen, joka on aina menossa tai jotain suunnittelemassa. Siinä nousee esille kaksosen rooli. Muista myös tutustua sisäiseen minääsi, rauhoittua ja rentoutua. Se auttaa jaksamaan. Sisältäsi löytyy myös rapu, joka vaatii toisinaan sitä rauhallisempaa menoa.
Sinulla on hyvät mahdollisuudet saada paljon sellaista mitä todella toivot ja haluat. Vastoinkäymisiä tulee aina joskus, mutta niistä selviät kyllä.
Jaksamista, Onnistumista ja Menestystä alkaneelle vuodelle !
Tuhannet kiitokset Sinulle Tara!!! On kiva kuulla että jotain parempaa on tulossa. Hyvää alkanutta vuotta myös Sinulle ja menestystä. Vielä kerran kiitos ajastasi!!!