Sanokaas te jotka tiedätte, että mistä etsiä söpöjä nuoria kundeja?Kaupungilla tulee välillä vastaan mielenkiintoisia jätkiä, mutta näihin nuoriin miehiin tutustuminen onkin vaikeaa,varsinkin kun he katsovat ja menevät vain ohitseni.
Mistä löytäisin itselleni miehen?
Leena_
7959
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Discot ja muut tällaiset "iltariennot" ovat ainakin minun mielestä parhaita paikkoja seuralaiset löytämiseen.
eikö sinulla muka ole miespuolisia ystäviä ja tuttuja? parhaan pohjan suhde saa jos aluksi tunnetaan toinen kaveripohjalta.
esimerkiksi nykyiseni oli kaverini ennen kun aloimme seurustelemaan =)
Mulla sama ongelma ku sulla :)
...Koulusta. Uskaltaa vaan alkaa juttelemaan vaikka ihan kaverimielessä ja ennakkoluuloja tuntematta. Ellet saa poika-/tyttökaveria niin uusia ystäviä ainakin. Oman kokemuksen mukaan koulusta löydetyt toimivat varmemmin kuin esim. bileistä löydetyt, koska heidät tuntee oikeasti, eikä tule ikäviä yllätyksiä. Mutta minä en olekaan luonnostani suupaltti, jollain muulla voi olla eri juttu.
Itse olen joskus hairahtanut nettitreffeillä. Ja paskat, niistä ole tullut yhtään mitään.
Mutta, kun viime keväänä päätin lopettaa miesten perään haikailun. Ei hitto, sieltähän se tuli. Juuri sellainen, kenestä olin unelmoinut! ;) Edetään nyt kuitenkin hitaasti, ei saa kiirehtiä. Siitä ei tule mittään.
Mikäli nyt välttämättä haluat tutustua nuoriin söpöihin kundeihin, suosittelen menemään jonnekkin nuorisotiloihin(mikäli olet alle 18). Baarista harvemmin olen koskaan kuullut kenenkään löytäneen enempää kuin yhden illan huvia. Enemminkin paikallisista.
Hyvää kevään odotusta!
kyllä voi ilmestyä elämään silloin kun sitä vähiten odottaa, ja voipa aluksi käydä vaikka niinkin, ettei sitä hyvää tyyppiä heti edes huomaa... :)
mä voin kertoo tästä tosi jutun! Mä tapasin mun nykyisen jätkäkamun meillä kotona. Aluks meillä ei silleen ollu mitään. Se oli mulle vain mun veljen tyttöystävän serkku. Mut sit ku törmäiltiin useesti, niin siitä se romanssi sit lähti... ;)