mikä avuksi ärtyvään suoleen??
en tiedä mitä uskallan syödä..mahaa kipuaa ja turvottaa..
en tiedä mitä uskallan syödä..mahaa kipuaa ja turvottaa..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Omatekoinen terveysjogurtti saa suoliston voimaan hyvin.
Olisikin hyvä asia jos syömisen voisi lopettaa kokonaan. Pyri lopettamaan vähän kerrassaan eri ruokia ja etsi hakusanoilla chronin tauti maitotauti ym.
olen yrittänyt vaikka mitä, ei auta mikään..
ei maitohappobakteerit, ei piivalmisteet, luonnon antibiootit.. ei laktoosittomat ruuat.. kaalin, herneiden ym. syömisen lopetus.. aina vaan turvottaa ja kipuilee.. alan epäillä pikkuhiljaa jotain muuta?
hiivasyndrooma???
Jätä pois maitohappobakteerit ja muut lääkkeet luontaistuotteet. Niissä on kaiken maailman lisäaineita, jotka sotkee suolen toiminnan. Sitten vaan pellavansiemeniä yön yli vedessä liotettuna, samoin kuivattuja luumuja, kaurapuuroa, jätä ruis pois ruokavaliosta, lisää kauraa ja ohraa. Kaikki tuore ja luomu, keitetyt kasvikset ja liha on hyvää vatsalle- lisäainetuotteet ovat pahasta.
Probiootit ovat ehdottoman tärkeitä suolistolle. Ne telakoituvat suolen seinämään ja jakavat hyvät aineet verisuonistoon ja soluihin ja huonot aineet pottaan.Vettä täytyy muistaa juoda 2-3 l./pvä. Paras tuote, jonka olen tavannut on All-in 1000-jogurtti. siinä on 500-1000 kertaa enemmän probiootteja kuin kaupan luonnon jogurteissa. Ja maistuu aahh- joka kerta niin ihanalta.
jätin pois kaikki luontaistuotteet, mitään luontaistuotteita en ole napsinut..
en ole uskaltanu juuri mitään syödä muuta ku puuroja:( olen juonu vettä n.pari litraa päivässä..
maha on parempi..pikkuhiljaa alan kokeilla mitä maha kestää, mitä ei..
tuntuu kyllä että kovin on kapea tuo ruokavalio, maha niin herkkä kaikelle maholiselle:(
Mistä sitä all in 1000 jogurttia saa? Onko yleisesti kaupan hyllyllä?